CDS: První závod na autodromu v Mostě - skupina PRO

Jo, je to tady. Krásné slunečné počasí přivítalo závodníky na autodromu v Mostě a ti tak mohli zahájit letošní sezónu CDS. Událost předcházelo náhlé stěhování celého závodu, včetně technických přejímek a testování, z polygonu v Hradci Králové. Toto se organizátorům podařilo zvládnout a umožnili jezdcům a fanouškům užít si tento dlouho očekávaný závod.

Kategorie PRO

V kategorii PRO se nakonec představilo 11 jezdců. Technické problémy bohužel nedovolili odstartovat Marcovi Zakouřilovi nebo Davidu Mourkovi. V kvalifikaci dominoval Michael Reichert s 83 body, druhou nejpřesnější jízdu se podařilo zajet Jířímu Kokešovi, který získal 76 bodů a hned v závěsu s 75 body skončil německý jezdec Alex Dorn.

Michal Vychodil

V battlech jezdci předváděli vyrovnané a agresivní jízdy. Na přílišnou agresi však doplatil Stanislav Bezouška. Ten v souboji s Martinem Maškem naletěl jako stínující jezdec do první zatáčky příliš vysokou rychlostí a narazil do svodidel. Bezouškovi se naštěstí nic nestalo, ale jeho vůz utrpěl značné poškození levé přední části.

Stanislav Bezouška

První semifinále začalo soubojem Michala Reicherta s Martinem Maškem. Mašek předvedl krásnou stínující jízdu, za kterou mu ale z důvodu pozdní iniciace byly přiděleny pouze 4 body. Reichert tak měl do druhého battlu značnou výhodu, ale při pronásledování se na konci druhé zatáčky dostal se svým speciálem BMW E92 oběma zadními koly mimo trať. Za tuto jízdu neobdržel žádné body, díky čemuž v součtu nakonec postupoval Martin Mašek.

Michal Reichert a Martin Mašek

Následovalo druhé semifinále, ve kterém se střetli Jiří Kokeš a Alex Dorn. U Kokeše, kterému se mu podařilo vyřadit mistra minulé sezóny Michala Vychodila, bylo vidět že závodí na 110 %. Tentokrát se ve vedoucí jízdě dostal v obou zatáčkách kolem mimo trať, a za tuto jízdu si neodnesl žádné body. Nulu získal i za ním jedoucí Dorn, který měl srovnání při přehozu do třetí zatáčky. V druhé jízdě se Kokeš snažil o velmi těsné stínování, které ale skončilo kolizí s Nissanem 350Z německého jezdce. Dorn byl i po srážce schopný trať dokončit, ale Kokešova E30 utrpěla poškození pravého předního kola. Postupujícím se tak stal Dorn, ale v cíli se ukázalo, že i jeho vůz utrpěl vážné poškození. Oba jezdci se ještě pokoušeli v daném čase opravit své vozy, bohužel nakonec to ani jeden nestihl.

Jiří Kokeš a Alex Dorn

Pro Michala Reicherta a Martina Maška to znamenalo pouze volnou jízdu a pojištění si třetího, respektive prvního místa. Reicher ihned předvedl pořádně zadýmený průjezd. U Maška se však také objevily technické problémy a nebylo jisté jestli vítězství nakonec nepřipadne Alexi Dornovi, na základě lepšího výsledku z kvalifikace. Po několika minutách se však Maškova E34 objevila na startu a ten si průjezdem trati zajistil první místo.

Konečné pořadí ve skupině PRO

  1. Martin Mašek
  2. Alex Dorn
  3. Michal Reichert
Zleva: Mašek, Reichert a Dorn

Na atmosféru a jak to vypadalo na místě se můžete podívat ve vlogu od Choseho.

Další závod se odehraje 10-12. května, tentokrát na okruhu Nürburgring v Německu.

Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.