David Levička

Datum narození: 3.3.1981
Auto: BMW E36
Motor: M5 V8 430HP
Kategorie: PRO
Startovní číslo: 36

Co tě přivedlo k driftu?

Kamarád mě svezl bokem na kruhovém objezdu.

Od kolika let driftuješ ?

Od roku 2013

Jaký je tvůj nejlepší zážitek?

Určitě jich je víc, třeba titul vícemistra v kategorii Street v roce 2014, 2015, první bedna při závodě a minulý rok, když jsem poprvé nastartoval a projel naší #smokefabric e36M5

Jaká byla tvoje největší komplikace ?

Finance. To jsou vždy komplikace a občas čas, když se chystám na závody, tak většinou nestíhám a balím věci do pozdních nočních hodin, kolikrát ani noc před závodem nespím. Je to ale zároveň ten příjemný adrenalin, který k tomu patří.

Jaký je tvůj cíl ?

Nějaké evropské závody a profi team. Neříkám, že náš team je špatný, ale líbilo by se mi dělat tenhle koníček jako zaměstnaní.

Co bys na driftu chtěl vylepšit ?

To se těžko říká. Vždy je co vylepšit, ale není vůbec jednoduché vyhovět všemu a všem. Myslím, že v rámci možností, se vše vyvíjí pozitivně. Určitě jsem pro, aby se jezdilo víc doma.

Jaké máš plány na sezonu 2017 ?

Jelikož jsme měli velkou nehodu, kdy jsme bohužel nešťastně trefili auto na motor a zničili ho, tak hlavně zase vyjet a postavit se na start.

Informace o aktuálním autě.

Je to bmw e36 s motorem M5 V8, cca 430PS, 1250kg, kategorie PRO, ale teď momentálně po velké nehodě.

Jak získáváš finance na drift ? (Stačí jestli máš nějakého sponzora)

85% z vlastních zdrojů a kamarádské výpomoci, bez které bych to absolutně nedal, hlavním z nich je Martin Böhm z Böhm performance, který to auto postavil, Matěj Horáček a Lukáš Zápotocký, kteří pomáhají před, na i po závodech a Honza Koprolín z JK autolakovna, který auto vždy hezky nalakuje. Partnera mám firmu montravel.eu, která nám dala nějaké finance na startovné a benzín. Pak samozřejmě firmy, co u nich máme zajímavé slevy, aby nákupy dílů a komponentů byly dostupnější. Millersoils, HighPerformanceParts..nesmím zapomenout ani na fotografy a fotografky. Těd nás zpět na trať dostávají fanoušci, kteří přispívají na opravu auta, čehož si neskutečně vážím.

Jezdil jsi někdy ještě něco jiného než drift ?  Po případě co by si chtěl někdy zkusit ?

Zkoušel jsem okruhy a vrchy. Líbí se mi hodně rallycross.

Odjel jsi celou sezónu ?

2014 a 2015 ano, 2016 díky času a financím bohužel ne, ale i tak jsme skončili na 7 místě celkově.

Historie aut

Začínal jsem s origo M3 e36 3.0. Pak jsme vyměnili motor za 3.2. Teď máme novou kastli a M5.

Kolik máš pohárů ?

Asi 18, ale ne jen z driftů ale třeba i z vybíjené nebo plavání.

Chtěl bys něco vzkázat ?

Tak asi nejvíc to, aby spolu lidi soupeřili jen na trati, ale v depu táhli za jeden provaz. I já jsem si teď uvědomil, jakou má sílu dav a že být sám proti všem nemá smysl a vše je pak mnohem jednodušší. Platí to ale nejen na závodech, ale i v normálním životě.

 

Díky za rozhovor!

Jarda Šebesta

Jarda Šebesta

Pokud máte nějaký nápad jak články vylepšit, po případě co by vás o drifterech zajímalo tak mě prosím kontaktujte na emailové adrese: jarda@driftlife.cz Pokud jsi drifter a chtěl by