DMEC: RD 1 Rakousko - kvalifikace

Dlouho očekávaná největší evropská soutěž konečně odstartovala. Do Rakouského Greinbachu se sjelo 43 vrcholových jezdců z celé Evropy, aby na místní motokárové trati poměřili své umění ovládat vůz ve smyku. Dráha navržena pro tento závod spojovala velice rychlou úvodní kombinaci několika zatáček a naopak značně technickou druhou pasáži trati.

Nejlepší výkon podal ve své druhé jízdě bývalý mistr Irska a Velké Británie Jack Shanahan, za který mu rozhodčí udělili 91 bodů. O bod méně získal norský pilot Tor Arne Kvia. Ten doslova vletěl na trať a hned při nástřelu si urazil celou zadní část vozu o barel označující začátek trati. V jízdě však pokračoval a mimo vysokou rychlost v úvodu se mu podařilo skvěle zvládnou i technickou stránku okruhu. Třetí místo s 89 body si zajistil mistr minulé sezóny James Dean. Ten si sice evidentně zvykal na svůj nový speciál BMW E92 „Eurofighter“, ale i tak dokázal předvést klasicky výbornou jízdu.

Tor Arne Kvia (foto: @DriftMastersGP)

Nejlépe z českých zástupců se na 11. místě umístil Marco Zakouřil díky solidní první jízdě, za kterou získal 77 bodů a dlouho se držel mezi TOP 10 jezdci. Zítra ho pak čeká v kvalifikaci rakouský jezdec Franz Kuncic. Do soubojů se podařilo dostat i Michalu Reichertovi, který předváděl velice atraktivní, zběsilé, ale bohužel ne až tak přesné průjezdy. Se ziskem 57 bodů obsadil 30. místo a zítra změří své síly s Jamesem Deanem. Slovensko má v soutěži taky svého zástupce v podobě Romana Kolesára. Ten si za svou první jízdu vysloužil 62 bodů a celkově se umístil na 27. místě. Do souboje tak nastoupí proti německému závodníkovi Johannesi Hountondjimu.

(foto: @DriftMastersGP)

Na záznam kvalifikace naleznete na Redbull TV nebo Facebooku. Zítřejší závod můžete sledovat od 13:00 na Facebooku nebo stránkách Redbull TV.

Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.