DMEC: RD3 Polsko - kvalifikace

S třetím podnikem se soutěž Drift Masters přesunula do Polska. Přesněji do města Płock, kde byla na stadiónu vyasfaltována trať speciální pro tento závod. Díky tomu tak vznikl jeden z nejvíce charakteristických okruhů na světě tvořený jedenácti přehozy a s délkou necelého 1 km.

Schéma trati (@DriftMastersGP)

Do závodu nastoupilo celkově 42 jezdců. Šestice z nich pak byli vrcholoví polští závodníci nasazení jako divoké karty. Tou nejslavnější divokou kartou pak byl určitě Piotr Wiecek, dřívější účastník DMEC a soutěžící ve Formula Drift. Tomu se také podařila předvést jedna z nejúžasnějších jízd v kvalifikaci, kdy hned v první zatáčce přišel o jednu ze zadních pneumatik a i přes to byl schopný dokončit celou trať. Skvělou práci předvedl tým Daniela Brandnera. Tento Rakušan poslal svůj vůz v prvním kole kvalifikace do zdi, ale i tak se postavil na start druhé jízdy a ziskem 69 bodů postoupil do zítřejších soubojů.

Pawel Korpulinski (@DriftMastersGP)

Velice solidní jízda, za kterou získal 74 bodů, se povedla Michalu Reichertovi. Ten tak postoupil do zítřejší TOP 32 z 25. pozice a výjimečně nepotká Jamese Deana. Na místo toho se střetne s dalším Irem a průběžným leaderem šampionátu Duanem McKeevrem. Kvalifikací se také podařilo projít slovenskému závodníkovi Romu Kolesárovi, který ziskem 63 bodů obsadil 30. místo.

James Dean (@DriftMastersGP)

Kvalifikaci stejně jako v Rakousku ovládl Jack Shanahan, který za úžasný průjezd získal 98 bodů. Druhé místo obsadil James Dean. Ten sice nastoupil se svým svým speciálem Nissanem S14, ale i tak předvedl jízdu za kterou si odnesl 97 bodů. Třetí místo pak obsadil norský pilot Torn Arne Kvia s 92 body. Ten musel být ale v druhé jízdě dotlačen do depa a tak ho snad zítra uvidíme na startu. Závod můžete sledovat zítra večer od 19:00 na Facebooku nebo RedBull TV.

(@DriftMastersGP)

Záznam kvalifikace na Facebooku(není kompletní) a RedBull TV.

Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.