Drift Drbna Vol. 1

Drift v Česku se posouvá dál a dál, díky organizátorům, jezdcům, fanouškům i známým osobnostem. My všichni, kteří se kolem tohoto sportu tak nějak motáme jsme za to vděčni, a jsme rádi za vše, co je v tomto odvětví možné. Ale nechtít víc by bylo dosti zvláštní, proto chceme více, a vy taky co?

Proto jsme se rozhodli zkusit rozjet projekt Drift Drbna, která by Vás jakožto občasník s periodou cca 14 dní zásobovala informacemi ze zákulisí Teamů, pořadatelů závodů, konání Drift akcí atd. Prosím, nechceme být v tomto profi, proto vám info budeme podávat v tak nějak ležérnějším stylu.

V mnoha garážích jezdců se dějí věci, některé jsou tajné, jiné Vám zde můžeme přinést. Začneme tedy od začátku.

Drb první – Michal má Skyline

Michal Vychodil (Nissan Skyline R33 GTs-T)

Všichni kdo znají drift, znají i jeho. Začínal jezdit CDS v kategorii Semi – Pro s BMW E36 2,5 s 191 koňmi se kterým v roce 2014 získal v Hradci první úspěch, a to 3. místo v tehdejší kategorii Street(dnešní semi – pro) a pak už to šlo jen nahoru. V roce 2016 přešel do kategorie PRO, kde se stal 2. vícemistrem Kategorie PRO, a v roce 2017 dokonce prvním vícemistrem, kdy nestačil pouze na současného krále driftu v ČR Marca Zakouřila, čtyřnásobného mistra ČR v Driftu.

Ovšem, časy se mění, technika se mění, a Michal si pořídil Díky rodině a partnerům vlhký sen mnoha chlapů. Nissan Skyline R33 GTs – T, čistý zadohrab, tudíž ne GTR(4×4).

Auto má v sobě motor RB25det o sériovém výkonu kolem 260hp, ale u toho samozřejmě nezůstane. Na všechno jsou však potřeba finance, a dle nich se uvidí, na kolik bude možné výkon tohoto motoru dostat.

Michal děkuje partnerům – Auto Slavíček s.r.o., Champion Motor Oils, www.reton.cz, Jedetoshop.cz, Drift School CZ, a věří že společně dosáhnou konečně na vysněný titul, ovšem nebude to mít lehké, protože i jeho kamarád chystá nový stroj s hodně koníky.

Drb Druhý – Ľubo má 2JZ

Ľuboš Ďurin 32 let(BMW E36 2jz GTE VVTI)

Tento Nitranský chalan je také stálicí na poli driftu v ČR i doma na Slovensku. Závody začal jezdit v roce 2015 se svým BMW E36 2,5l se 191koňmi, a s tímto autem odjel celou sezonu 2015.

Pro rok 2016 si pořídil BMW E36 4,0 V8 s 286 koňmi, ale ještě před koupí s ním v Hradci Králové na Czechringu Havaroval a to totálně. Z auta mu zbyl použitelný jen motor a převodovka a s pomocí MA-BO drift jej zastavěl do kastle BMW E36 coupé, se kterým odjel celou sezonu 2016 a 2017.

V sezoně 2017 se již jasně prokázali Ľubovi kvality, nikdy žádný závod nevynechal,a stal se prvním vícemistrem kategorie Semi – Pro.

Sezonu 2018 postoupil do kategorie PRO, a i proto si pořídil nový motor do svého BMW, a to motor Toyoty 2JZ GTE vvti, o sériovém výkonu 275 koní, který však bude mít odladěn na výkon 550 koní.

Ľubošovi přejeme hodně štěstí v sezoně 2018 a hlavně bez nehod, jako tomu bylo 2x v Hradci a jednou v DE na Lausitzringu.

Drb třetí – Sanka má RB25det

Jakub Valena (BMW E36 RB25det)

Tento pro někoho neznámý jezdec vtrhl na Drift kolbiště jako uragán a byť jezdil kategorii Street,s jeho BMW E36 2,5l skončil celkově na 2. místě, a Gymkhanu kategorie Street dokonce vyhrál.

Tento kluk má talent, postoupil do kategorie Semi – Pro a pro své BMW si pořídil nové srdce a to Nissan RB25DET o výkonu 280hp. Ještě řeší jednotku aby to své stádo ještě rozšířil, ale nechme se překvapit kde to skončí. Se svým partnerem FSV MOTO sro stále vylepšují, tak se máme na co těšit a přejeme hodně štěstí.

Další drby – V Geosu se něco Chystá, Redneck Garage dělají na Mercedesu pro Jay Jaye, Drift Family začne jezdit Drifty, Mnoho nových tváří chystá svůj vstup do CDS, a mnoho dalšího.

Líbilo se Vám? Za 14 dní jsme tu zas.

Jaroslav Kašpárek

Jaroslav Kašpárek

Jarda se specializuje na získávání tajných a zákuslisních informací, které pro vás sepisuje v rámci Drift Drbny.