Drift Drbna Vol. 3

Drb osmý, David Levička bude mít LS3 ve své Smoke Fabric.

Davidovi je 37 let a rozhodně není v Driftu neznámý pojem. Letos odjel svou čtvrtou sezonu, kdy začal v roce 2014 se svým vozem BMW E36 s řadovým šestiválcem M3. Hned v roce 2014 se stal po úpěšné sezoně prvním vícemistrem kategorie Semi – Pro, a v sezoně 2015 dokázal svůj úspěch stvrdit titulem 2. vícemistr CDS ve stejné kategorii.

Tím postoupil do kategorie nejvyšší, a to do kategorie PRO. S tím byla spojena potřeba navýšení výkonu a to ve formě instalace silnějšího agregátu od BMW V8 M5, se kterým odjel obě dvě sezony 2016 a 2017. V nabité konkurenci se rozhodně neztratil a sbíral cenné zkušenosti. V roce 2017 při testovacím dni v Hradci Králové měl David ošklivou nehodu, ovšem za pomoci svého týmu Drift Freaks a partnerů, dali auto po pár týdnech dokupy, a sezonu 2017 odjezdili. Podívali se i do Polska, kde jako jediní Češi absolvovali takzvaný Touge závod, na veřejné silnici.

Rok 2018 je ve znamení posílení výkonu ve formě nového agregátu původem z Chevroletu Corvette a to V8 LS3. Další úprava je komplet nový Drift podvozek od firmy D2, a také je třeba zmínit úprava interiéru komplet s FIA homologací, pro možnost jezdit mimočeské závody.

Tým Drift Freaks postaví do sezony další 2 vozy, a to BMW E46 V8 4,4i, a E36 s turbomotorem(zatím tajné). Jejich partnery jsou: BMW Servis Martin Böhm / Böhm performance, Montravel.eu, Light4Light, Paddock, JUDr Václav Levička, David Bláha – LAMINO SERVIS- WWW.LAMINO.CZ, Zestino, HighPerformanceParts, Auto Kelly, Plastobal, Bully Fashion, Shell, a o promo a krásné forky se stará Pavla Sedlackova Photography Geek.

Přejeme celému týmu Drift Freaks hodně zdaru a bacha na Hradec!

Drb devátý, Filip Vimpel a jeho leštěnka V8.

Filip je skromný kluk, je mu 27 let a pochází z Ostravy. Osobně si pamatuju jeho začátek, kdy přijel do Hradce v roce 2015 na závody jako divák, se svou nádhernou leštěnkou BMW E36 2,8i a využil možnosti si s ní projet trať bokem. Nu, chytlo ho to a ještě v roce 2015 s ní odjezdil 2 závody.

V roce 2016 již v jeho leštěnce bila Vé osmička o výkonu 286hp a 400Nm. Filip jezdil celou sezonu na předních příčkách kategorie Semi – Pro, a snad každý závod postupoval do tandemových Battlů, a sbíral zkušenosti. V tomto roce rovněž začal spolu s Marek Hila ze Sníženo.cz pořádat velmi oblíbené závody v Driftu a to na Ostravském Polygon, Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava.
Rok 2017 prokázal Filipův talent a v této sezoně se začal umiťovat i na stupních vítězů! V Sosnové dokonce vyhrál 1. místo kategorie Semi – Pro, a Na Caratu, kde se jel volný závod Westlake Drift Challenge skončil v nabité mezinárodní konkurenci na 2. místě.

Pro sezonu 2018 Filip pracuje na váze svého auta, ladění výkonu a úpravy interiéru. Zůstává u osvědčené atmosferické V8.

Filip, a jeho tým Driftex CREW spolupracuje s mroauto.cz Autodíly, Autoškola & Motoškola Slezská, a Rimshop.cz.

Přejeme ti hodně zdaru do sezony 2018!

Drb desátý, Lukáš Jaeger vstupuje do Semi – Pro v týmu Redneck Garage.

Lukášovi je 22 let a sezona 2017 byla jeho první. Jezdil Kategorii Street, a se svou Toyotou AE86 s motorem 1,3 turbo (Vankel) jezdil i Gymkhanu. Celou sezonu sbíral potřebné zkušenosti pro vstup do kategorie Semi – Pro, kam chce letos přestoupit.
Jeho začátky byli na starém Fordu Sierra, ale pak koupil Toyotu a začal ji připravovat. Pro rok 2018 se chystá auto vyrámovat, posílit výkon motoru díky odladění řídící jednotky ze stávajících 250 koní na 300. Přidal se k týmu Redneck Garage a jeho partnery jsou Motul Česká republika a Autorozvody.cz.

Těšíme se co předvede.

Drb jedenáctý, Nová FB stránka Český Drift.

Nový facebookový zpravodaj. Články, recenze, propagace, fotografie, videa z událostí a závodů, které se týkají driftu. Na této stránce najdete již teď spoustu rozhovorů s českými jezdci a promotéry. Stránku píše člověk, který dříve pomáhal pořádat závody Czech Drift Series, a my celému projektu fandíme. Tako stránka vám přiblíží zákulisí české Drift Scény.

Příště mrkneme na Driftlife CZ.

Snad se vám drbna líbila a zase v neděli nashle:-)

Jaroslav Kašpárek

Jaroslav Kašpárek

Jarda se specializuje na získávání tajných a zákuslisních informací, které pro vás sepisuje v rámci Drift Drbny.