Drift Drbna Vol. 4

Drb dvanáctý. Jay jay vyjíždí v máji (neřekl však letopočet a tak je to v háji:-))

Jirka Janeček /29let) utkvěl v povědomí fanoušků jako jediný jezdec, který jezdil s Mecedesem. Jeho černý stroj ukrýval agregát 3,2l o síle 220hp. Jay začal jezdit v roce 2014, a jeho první závod byl na Mosteckém Autodromu.

Rok 2015 odjezdil se stejným autem, a spolu s Jardou Kašpárkem založili tým Redneck Garage. Mercedes nechal vyrámovat a chtěl tam dát Mercedesáckou V8 a následně V12, nicméně po problémech ABS na motorech se z projektu upustilo.

V roce 2016 začal jezdit s kaskadérskou partou kolem Michal Hnetkovsky a Petr Hnětkovký pro Cadillac do Číny, a díky tomu nebyl tolik vidět na české drift scéně. Nicméně odjezdil s půjčenými vozy BMW E34 V12 a Nissan 350Z 3 závody CDS a sezonu 2016 dokončil na 5tém místě!

Rok 2017 se se nesl ve stejném duchu s tím, že Jay s Jardou stihli nastartovat projekt Drift School a postavili 8 aut pro výuku Driftu. Nicméně, rok 2017 znamená pro Jaye zlom. Sehnal Nový MOTOR do svého černého Mercedesu! Ten bohužel zůstává tajemstvím a odhalí jej brzo a my budeme u toho!

Jirka je den co den zavřený na dílně a doufá, že stihne vše tak jak má. Aby vyjel v Máji. Vzkazuje Vám, že hodlá spoustě Baworákům na trati skočit do úsměvu a okořenit tak vozový park CDS o Mercedes létající bokem.

Jay jezdí s podporou Motul Česká republika, Auto Slavíček, a Radio Dixie.

Drb třináctý. Libor Okénko a jeho Miata.

Libor je v Driftu takový známý neznámý pojem. Asi všichni si vybaví jeho fialovou Mazdu MX5 alias Miatu se kterou brázdil závody v Gymkhaně ale i CDS Drift.

Největší punk přitom je fakt, že jeho Miata disponuje motorem 1,6 o výkonu 110hp a 134Nm, nicméně na Gymkhaně v Pražských Letňanech vloni jasně dominovala, což stvrzuje fakt, že Libor zajel 2. místo a Lukáš Rožníček s ní dokonce zvítězil!

Neznámá stránka Libora je ta, že je skvělý mechanik, a specializuje se hlavně na Japonce a díly k nim, a sežene fakt všechno. Jeho doména je distribuce produktů PMC Motorsport pro podporu swapů pro driftery, Úpravy rejdů, motorové a jiné přestavby, redukční sety pro kombinaci různých převodovek a motorů… např. poslední várka pro Kubu Sanku – RB25->M57 převodovku, David Levička LS3->M57 převodovku, a další M60->M57 převodovka a JZ->M57 převodovka pro jednu ze 3 probíhajících a připravovaných zástaveb První, co bude vidět, S14 Zenki s motrem 1JZ-GTE a 6tikvaltem BMW, na jednotce EMU Ecumaster atd.

Pro rok 2018 chystá opravdu velké překvápko. My víme, že to bude opět Miata, Bude jezdit cds kategorii Semi – Pro a bude ji honit oturbený čtyřválec. Ovšem parametry si zatím Libor nechává pro sebe.

Libor absolvoval loňskou sezonu s podporou firmy metaXtren, ale ta již údajně v sezoně 2018 figurovat nebude.

My přejeme Liborovi hodně štěstí při stavbě.

Drb čtrnáctý 19.5.2018 Všichni na Libros!

Přátelé ze Sníženo.cz se opět chystají udělat tuning sraz na začátek sezóny a jelikož zastávají názor, že auto musí také jezdit, bude zde opět dostatek prostoru pro driftery.

Osvědčená trať, která je dost technická, ale obsahuje také rychlé pasáže je atraktivní pro jezdce i diváky. Startovné je pouhých 700,-Kč a čeká Vás skoro celý den ježdění. S ohledem na předchozí zkušenosti mají start povolen pouze zkušenější drifteři a nikoliv nováčci a začínající jezdci.

V průběhu 9:00 – 18:00 bude kromě driftování probíhat také doprovodný program a poprvé si budete na akci moct půjčit driftovací tříkolku(drift trike) a vyzkoušet si jízdu bokem. Vstupné na akcí je 100,-Kč na osobu a nově bude pro všechny návštěvníky připravená také tombola.

Drift Taxi je samozřejmostí, a těší se na vás mnoho jezdců z ČR, Polska a ze Slovenska.
Historicky poprvé proběhne Anti – Lag Contest, což je střílení plamenů z výfuku.

Partneří akce Ahifi, Mroauto.pl Części Samochodowe, Radio Helax 937, MALEDA, Polygon, Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava.

Událost: https://www.facebook.com/events/205523120007120/

Těšíme se Budeme tam!

Jaroslav Kašpárek

Jaroslav Kašpárek

Jarda se specializuje na získávání tajných a zákuslisních informací, které pro vás sepisuje v rámci Drift Drbny.