Drift Drbna Vol. 5

Drb patnáctý – Rodí se nová Drift Girl

Dominika Michalíková pochází z Ostravy, což je kraj driftu zaslíbený. Je jí 22 let a kolem aut se začala motat už v 15ti letech. Se svým přítelem vodí své BMW E36 2,3 turbo a nyní plánuje přestavbu na 2,8 turbo. Dle svých slov se stále necítí připravena na ostrý závod, ale po shlédnutí jejích videí tento názor nesdílíme. Dominika by ráda okusila nějaký závod kategorie Street v roce 2018, aby posbírala nějaké cenné zkušenosti, a naplno pak naskočila do sezony 2019. Do té doby ji můžeme vídat na trénincích v Zábřehu na letišti(BENE) poblíž Ostravy. Dominika žije v Německu po většinu roku, a vždy když se vrátí domů, hrabou se se svým přítelem v autě.

Ještě by jste měli vědět, že Dominika vyrábí krásné šperky z chirurgické oceli s autíčkařskou tématikou, jako jsou náramky, přívěšky, řetízky a náušnice. Dovede vám udělat i kolekci na přání. My jsme její služby využili, a můžeme říci jen že je to super. Více na jejím facebooku https://www.facebook.com/Šperky-na-přání-413878455614976/

Přejeme mnoho štěstí a pořád bokem!

Drb šestnáctý – Honza Rejsek Reisinger – otec rekordmanů

Honza Reisinger (43 let), duchovní otec projektu Český Drift, a otec nejmladšího závodníka v historii CDS a nadaného driftera Honzy Reisingera mladšího.

Honzu známe již nějaký ten pátek jako pořadatele tuning srazů ve zlaté éře tuningu koncem 90tých let a první půlky nového tisíciletí. Kolem driftu fungoval téměř od začátku a ještě relativně nedávno ještě působil jako ředitel CDS při spolupráci s promotérem Alešem Sílou. Po založení svého týmu Joker Power Drift Team však funkci opustil, aby se mohl naplno věnovat tehdy 14tiletému synovi Honzovi. Poslední dva roky Honzu můžeme vídat jako moderátora Série drift Masters pro Slovenskou Digisport TV.

Do sezony 2018 již Honza starší naskočí jako jezdec kategorie Street se známým pick – upem BMW E36 2,5 turbo, alias El Baviňo. Auto disponuje výkonem 280hp a je velmi lehké. Dle svých slov se Honza ještě za driftera nepovažuje, nicméně odvaha a odhodlání mu rozhodně nechybí.

Nutno dodat, že Honza chce vychovat ještě dalšího rekordmana, a to svého druhého syna Michala, kterému je zatím 5 let, nicméně již zahájili kroky k tomu, aby v 10ti letech naskočil do CDS jako nejmladší jezdec.

Honza má díky svému působení kolem aut spoustu kontaktů, a dokáže sehnat téměř cokoliv na auta, tak kdyby něco, neváhejte ho kontaktovat.

Držíme palce a vidíme se na trati!

Drb sedmnáctý – Honza Zubák a jeho Drift Police & HZ Video

Honza Zubák (35 let), aka Zub pochází z Ostravy, a znát jej můžete jako majitele BMW E36 Drift Police, kdy jeho majáky nejdou fakt přehlédnout. Začínal cca před 5ti lety, jen tak na sněhu, kdy jeho BMW nemělo dostatečný výkon a na asfalt si netroufl. Pak ale přičichl k verzi s motorem M52B28 a už bylo vše jinak. Začal jezdit do BENE s klukama z Donut’s garage a trénoval. Postavil si svou Drift Car a chystal se na CDS, bohužel, motor zakukal a narychlo tam naoperovali M50B25, se kterou odjel sezonu 2016 právě v barvách drift Police.

Talent se rozhodně nezapřel, a Honza pokukoval po nějakém posílení výkonu. Původně se mělo dopovat motor turbodmychadlem, ale tuto myšlenku vystřídal motor M60B40, tedy vidlicový osmiválec BMW. Jeho instalace však vycucla Honzovi finance a stavba tak byla dokončena až v roce 2018.

Aby se nenudil, založil youtube kanál HZ Video, a humornou formou natáčí videa ze staveb závodních speciálů, závodů, a různých akcí kde to smrdí benzínem a spálenou gumou. Link na jeho youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCia8uTk7SNHpdt0kYvs6qQA

Těšíme se až se Drift Police zase ukáže!

Jaroslav Kašpárek

Jaroslav Kašpárek

Jarda se specializuje na získávání tajných a zákuslisních informací, které pro vás sepisuje v rámci Drift Drbny.