Drift Drbna vol. 7

Drb Dvacátýprvní – První závod v Driftu v Pardubicích!

Ve dnech 14 – 16.7.2018 se pojede historicky první závod na autodromu ÚAMK v Pardubicích. Pojede se zde závod v Gymkhaně, jelikož velikost autodromu jiný závod neumožňuje! ALE!

Kategorie street pojede klasickou gymkhanu bez stínujícího jezdce, kdežto skupina Pro pojede tuto gymkhanu v tandemu! Takže to bude závod velmi atraktivní a těžký pro jezdce, jelikož zde se chyba fakt neodpouští. Závod se pojede o Price money! A to v obou kategoriích.

Závod je unikátní v tom, že zde nebudou žádné sudy ani kuželky, ale využije se povahy dráhy, která má velmi technické i rychlé pasáže, a celý závod bude na celý víkend včetně pátku! To znamená, už od pátku od 10:00 bude možno trénovat, a nájezd bude možný už ve čtvrtek.

Celý pátek budou tréningy, v sobotu také, kdy rovněž proběhne kvalifikace skupiny Pro, a v neděli se pojede samotný závod! V areálu je dobré zázemí jak elektrika, tak sprchy atd, a proběhne zde i zajímavý doprovodný program pro rodiny s dětmi, a večer pařba.

Startovné je pouze 2000 Kč a jsou v něm 3 vstupy. Pro diváky bude vstupné 100kč/den, děti do 15 let a ZTP zdarma. Závod nespadá do žádného šampionátu, tudíž není potřeba žádná licence. Pro skupinu street není nutný rám, pro semi pro a pro je rám nutný. Pořadatelé slibují parádní závod, tak se těšte a čekejte na událost.

Drb dvacátýdruhý – Drift School otevírá již za pár týdnů

Ve dnech 16 – 18.3. 2018 proběhne další drift weekend, kdy se pod dozorem lektorů budou zájemci učit driftovat. Jezdit se bude na vozech BMW E36, E46, E30 a Mercedesech. Již předešlé akce se ukázaly jako parádní, v přátelském duchu, a tento rok to hodlají kluci ještě vylepšit.

Škola proběhne opět v Zábědově na letišti, a v kurzu je zahrnuto i ubytování, jídlo a pití. Pro diváky bude i drift taxi zdarma, nějaký alkohol na zahřátí a kupa fajn lidí, tak se přijďte podívat.

Školní auta bude možno i pronajmout na závody skupiny Street v rámci seriálu CDS za slušné a fér ceny. A to se vyplatí:-))))

Drb dvacátýtřetí – Kolaudačka u Rednecku!

10.3.2018 v sobotu proběhne kolaudační párty v doupěti Redneck Drift Garage v Heřmanově Městci. Kdo už tam byl, tak ví, že tam nuda není, a navíc, již veškeré stavební práce budou dokončeny. Včetně Jayova šmajchlkabinetu. Sejde se zde kompletní osazenstvo Rednecku a spřátelených drifterů, takže kdokoliv chce něco vyzvědět ohledně driftu, stavby, ekonomického hlediska drift života, klidně doražte. Vstup je free, flaška neurazí. Bude to pařba jak se patří, a dozvíte se zde spousty novinek! Ale fakt! A uděláme i náš první VideOpruz (obdoba Vlogísků!!:-)))))))))))

Jaroslav Kašpárek

Jaroslav Kašpárek

Jarda se specializuje na získávání tajných a zákuslisních informací, které pro vás sepisuje v rámci Drift Drbny.