Drift Drbna vol. 8

Drb dvacátýčtvrtý – Dominik Kouba a jeho V8 turbo

Dominikovi je 25 let a pochází z malebné Jihočeské vesničky  Kde spolu s týmovým kolegou jezdí za SouthWays drift tým, po pár nezdařených projektech e36 320i a 325tds, si jednoho dne řekl, že je načase si pořídit něco, co má větší smysl a ne něco co pálí gumy na 1čku na místě. Podařilo se mu sehnat e36 325i coupe, který si můžete pamatovat jako “růžový Rockstar” s kterým absolvoval úspěšně nějaké ty rally.

Psal se rok 2015 a na letišti v Panenském Týnci se konala Gymkhana. Říkal si, že tohle by stálo za zkoušku, auto tedy přizbůsobil. Na jaře roku 2016 si jel vyzkoušet svojí první Gymkhanu, kterou se mu s velkým štěstím podařilo vyhrát. Zalíbilo se mu to natolik, že odjel téměř všechny závody sezony 2016 Gymkhany a i skupinu STREET, kde se párkrát umístil na stupních vítězů. V zápalu k driftům si řekl, že na sezonu 2017 je třeba auto upravit, aby se mohl posunout do kategorie SEMI-PRO.

Renovací prošla jak karoserie, bodykit a nový lak, tak i pohon. O ten se starala V8 4.4 ze ,,sedmičkového,, BMW, motor po G.O., auto běželo na programovatelnou jednotku EMU Ecumaster, veškerý postup si natáčel a propaguje jej na svém Youtube kanálu kde jej najdete pod názvem “Dominik Kouba.”

Na prvním závodě v Sosnové, kde se poprvé dostal do Batllu proti někomu, se mu moc nedařilo – nervozita dělala své, a neumístil se. Po dojezdu domu přišla pohroma, po startu praskly rozvody a motor se potkal. Za méně než týden jej dal dohromady ještě před první Gymkhanou a v podstatě celou sezonu odjel bez nějaké závažnější závady. Podařilo se mu párkrát umístit na stupních vítězů a z celé sezóny se umístil jako 3. v Gymkhana kategorie PRO a jako 5. v Driftech kategorie SEMI-PRO.

Jelikož jde drift mílovými kroky dopředu, není třeba zaspat, a proto na sezónu 2018 zůstalo auto stejné, motor také, ale ve spolupráci s MA-BO garage nadopoval motor turbem, silnější spojkou, lepším chlazením a díky Karlu Bourovi z Ecumaster.cz, vykouzlil pro sezonu 2018 450 koní a 700nm.

Co se týče Dominika pod žádným sponzorem nejezdí ani nejezdil a je otevřený spolupráci s kýmkoliv. Určitě má co nabídnout a poděkovat by chtěl MA-BO drift za trpělivost s přestavbou, Karel Boura za pečlivé naladění, Highperformanceparts za díly a Redneck Garage za pomoc a propagaci.

Drb dvacátýpátý – Honza Král, aneb další Mergl v CDS

Honza Král, 37 let, Praha Východ

Blázen do aut, totální petrolhead, který by pil benzín, kdyby nekazil postavu si postavil hlavu, a i přes téměř nulové zkušenosti v driftu si plní sen a staví si Mercedes CLK 230 kompresor.

Honza pojede kategorii Street, kde chce sbírat zkušenosti pro další účinkování v jeho projektu. Jeho Mercedes bude malinko silnější než sériovka, díky úpravě řídící jednotky. Výkon by se měl pohybovat kolem 250hp.

Vzhledem k tomu, že Honza je velmi šikovný mechanik, staví si auto zcela sám, a ještě k tomu stíhá jezdit do Redneck Garage pomáhat Jay Jayovi s jeho Mercedesem. Láska ke značce se rozhodně nezapře a dle svých slov nikdy nebude jezdit v autě, které je poskládáno v komponentů jiných značek.

Plány do budoucna už májí reálnou podobu, a to takovou, že chce mít auto, jaké nikdo nemá. Zrovna jemu to můžeme věřit, takže se moc těšíme. Jeho partnery pro sezonu jsou BMW guru a Mercedes Guru. Jeho týmový facebook najdete na adrese https://www.facebook.com/Streetmotorgarage/

Známe a můžeme jen doporučit.

Drb dvacátýšestý – Sodoma Gomora na Drift School 25.6.2018

A teď jedno malé tajemství. Tým Redneck Garage bude natáčet videoklip se Sodoma Gomora ZNK Official, konkrétně s De Sadem a vzhledem k této plodné spolupráci uspořádá Drift School a Redneck Garage koncert De Sada a Řezníka. Brzy bude na tuto akci vytvořena událost, tak sledujte 🙂

Každopádně již teď můžeme říct, že kapacitu omezí na 200 lidí, aby to byl jen sraz petrolheadů. Samožřejmě dojde i na Night Drift Show s peklo efekty 🙂 Prostě bordel jak má být.

Jaroslav Kašpárek

Jaroslav Kašpárek

Jarda se specializuje na získávání tajných a zákuslisních informací, které pro vás sepisuje v rámci Drift Drbny.