Drift Drbna vol. 9

Drb dvacátý sedmý – Letos první Drift School Weekend je za námi

Drift School po zimní pauze opět odstartovala, nicméně zima nám dala fakt tvrdý direkt. Kosa jak blázen a vítr že by psa ven nevyhnal. Ovšem drifteři nejsou žádné ořezávátka, a tak i přes nepřízeň počasí se ujali deseti účastníků drift weekendu.

Velkou radost nám udělalo to, že si 3 kluci kurz zopakovali, ovšem už jezdili složitější manévry a všichni jezdci si na konec zajeli postavenou trať.

Ovšem teď od začátku. Na víkend bylo připraveno 6 školních aut. Byli (a stále jsou:-))) BMW E46 2,5, BMW E30 3,0, BMW E36 2,8l 2x, a Mercedes W202 3,2 a CLK 2,3 kompresor (záloha). Jak známo letiště v Zábědově bylo zabráno řepou, tudíž jsme museli najít jinou alternativu a to Motokárovou dráhu, postavenou na 200 metrech čtverečních asfaltové plochy v Roudnici u Hradce Králové. Není to nijak velký areál, ale byli jsme zde obstojně postavit 3 tréningové plochy a dokonce i trať pro složení závěrečné zkoušky.

Ovšem vzhledem k tomu, že byl prostor těsný, bylo zde opravdu málo místa pro chybování, což se stávalo relativně často. Už v sobotu to poslal mercedes do sloupu osvětlení, který byl naštěstí obestavěn gumama. Takže naštěstí jen kosmetika. V neděli, kdy již jezdci posbírali základní zkušenosti, přešlo se k složitějším manévrům a ti nadanější dokonce jezdili battly! To si ovšem vyžádalo daň na všech náraznících a jednom chladiči. Naštěstí tím to skončilo a všechna auta přežila a budou připravena již za 12 dní na Redneck Drift Weekend vol. 3, který proběhne na Polygonu ÚAMK v Pardubicích.

V době, kdy píšu tuto drbnu kluci jezdí své závěrečné zkoušky a dle stupně jejich skillu obdrží certifikát o absolvování kurzu a barevně odlišené triko Drift School.

A nyní se dostáváme k v listopadu 2017 avizovanému projektu Redneck Drift Academy.

Drb dvacátýosmý – První jezdci v Drift Academii

Jak psáno výše, před zimní přestávkou jsme vymysleli projekt, který umožní absolventům Drift School posouvat se dál a pilovat své dovednosti tak, aby byli schopni absolvovat závody Czech Drift Series v kategorii Street.

Po dnešním Drift Weekendu zde máme 3 kandidáty, kteří mají chuť i potenciál se posunout na vyšší úroveň skillu. Cílem této akademie je vychovat do rozrůstající se komunity drifterů další aktivní jezdce, kteří po té v jejich závodnických začátcích budou podpořeni týmem Redneck Garage.

Do akademie se nejde přihlásit, ale kandidáti jsou vybráni lektory. Nyní budou trénovat v rámci Drift School na školních autech a do té doby, než si nějaké auto pořídí nebo postaví, tak je budou používat i v závodech. Tento projekt je finančně dost náročný, proto jsme uvítali podporu od našich partnerů COYOTE Česká republika, Žlutý Anděl UAMK/ABA, Auto Slavíček s.r.o., Skrč to studio a Driftlife CZ a Josef Chose Šíma.

Samozřejmě bez nejlepšího týmu by to nešlo, nebudu jmenovat, ale kluci jsou nejlepší a teď jsme si jisti, že v driftu je skutečně silná komunita a stojí za to být její součástí!!!

Drb dvacátýdevátý – Spolek Czech & Moravian Drifters při ÚAMK

Ve spolupráci s partnerem ÚAMK budeme zakládat spolek, kdy bude mít za úkol sdružovat lidi, kteří to myslí s drifty vážně. Různým způsobem je podporovat, vytvářet činnost v práci s mládeží, prevencí drogové kriminality, pořádat workshopy a zastřešovat amatérské závodníky pojistným plněním a technickým zázemím.

Samozřejmě bude existovat i určitá finanční podpora spolku, nicméně nejdříve je nutno nějak začít fungovat a rozšiřovat členskou základnu.

Již pár měsíců existuje facebooková stránka tohoto spolku, tak kdo máte zájem, bude to prozatím hlavní komunikační kanál, tak se přidejte a uvidíte, že to bude stát za to!

Jaroslav Kašpárek

Jaroslav Kašpárek

Jarda se specializuje na získávání tajných a zákuslisních informací, které pro vás sepisuje v rámci Drift Drbny.