Kdo se stal moravským Drift Kingem?! Review Kopřivnice 27.5.2017

Tento závod neorganizovalo CDS , ale Daniel Matějný. Trať byla postavena dle předlohy co se jela minulý rok 2016 v rámci CDS kategorie Street.

Tato trať je super, není potřeba velký výkon, aby byl člověk schopný tlačit na soupeře.

Kopřivnice je zhruba 350km od Prahy. Areál Tatra má svojí atmosféru a Drift King Morava se zde pořádal spolu s Tuning srazem.

Velké množství diváků spolu s pěkným počasím a dobrou organizací zaručilo hezký závod kam dorazilo i dost jezdců z Polska.

Již při kvalifikaci jsme mohli vidět, že talentovaných a šikovných jezdců tady bylo dost. Na této trati se za jedno srovnání dává při kvaldě nula, jelikož je trať, dá se říct, lehká.

Celkově zde bylo 34 aut, což je krásné číslo na to, že to byl menší závod.

Výsledky

1. Artur Świerczek

2. Michal Vychodil

3. Paweł Jurecki

V battlech jsme mohli vidět opravdu velice těsné souboje dveře na dveře s trochou dotyku. Hned vedle si lidi mohli přijít na své u sprint dráhy nebo složených leštěnek.

Stánky s jídlem, kávou a palačinkami tady nechyběly. Všichni jezdci a diváci si to užili, organizačně to bylo v pořádku a my jsme si užili jízdy jak nových jezdců, tak zkušených drifterů.

Zde je vidět, jak drift začíná být opravdu zajímavý pro všechny a tato komunita lidí se to snaží podpořit takže velkej respekt.

Ámen

Lukáš Hájek

Lukáš Hájek