Drift Kings: Itálie a Francie

Máme za sebou další dva závody evropské série Drift Kings a s pomalu blížícím se dalším podnikem v rakouském Melku se pojďme podívat jak to zatím vypadá.

Round 3: Itálie

V třetím podniku se soutěž opět vrátila do Itálie, tentokrát na závodní okruh v Modeně. Stejně jako v prvních dvou kolech této série se i tentokrát závodu nevyhnul déšť. Kvalifikaci ovládl řecký závodník Nikos Tountas následovaný krajanem Christosem Chantzarasem. Český zástupce v soutěži Marco Zakouřil se kvalifikoval na 13. místě. V hlavním závodě pak Marco Zakouřil skončil už v TOP 16. Ve vedoucí jízdě hned po iniciaci, nejspíše z důvodu technické závady, drift ukončil a dále tak postoupil jeho italský soupeř Alberto Cona.

Nikos Tounas (foto: @driftkings)

Do prvního semifinále se podařilo probojovat průběžnému vedoucímu závodníkovi série Rick Van Goethemovi a druhému v kvalifikaci Christosu Chantazarasovi. V první jízdě se díky rychlému nástřelu podařilo vedoucímu Chantazarasovi vytvořit si náskok na Goethema. Cenou za tyto získané metry byla ale řada korekcí, které musel řecký pilot udělat, aby se vůbec udržel na trati. Stínující Geothem, ve snaze stáhnout náskok řeckého pilota, pak jel většinu trati mimo stopu. Po výměně rolí předvedl Chantaraz solidní stínování a dokázal přesně kopírovat stopu nizozemského závodníka, díky čemuž postoupil od finále.

Meyr a Goethem (foto: @driftkings)

V druhém semifinále proti sobě nastoupili Švýcar Yves Meyr a Ital Massimo Checchin. Meyer dokázal poměrně precizně kopírovat jízdu Itala, ale při přehozeních se dopustil několika velkých korekcí. V druhé jízdě Checchin nepředvedl úplně přesné a těsné stínování, ale ve výsledku si tento italský jezdec získal místo ve finále.

Souboj o třetí místo tak proti sobě svedli Meyr a Gothem. Švýcarský pilot opět předvedl velice solidní stínování přičemž se dokázal vyvarovat chyb ze semifinále. V druhé jízdě tentokrát stínující Goethem šel do souboje až příliš agresivně a hned v první zatáčce trefil auto Meyers a přetočil se. Meyer byl však schopný i po srážce pokračovat v driftu a dojel si tak pro 3. místo.

Checchin a Chantazaras (foto: @driftkings)

Do finálového battlu doslova vletěl Chantazaras. Jakožto vedoucí jezdec si dokázal na Checchina vytvořit hned od první zatáčky veliký náskok, který se italskému pilotovi během jízdy vůbec nepodařilo zmenšit. V následující jízdě si Chantazaras solidním stínováním Checchina pojistil vítězství v tomto závodě.

Round 4: Francie

Čtvrté kolo se přesunulo do Francie. Zde byla pro závod uzavřena část horské silnice, na které byla vytvořena zajímavá a z pohledu diváka velice atraktivní trať. Do hlavního závodu, kterému konečně přálo krásné slunečné počasí, nakonec nastoupilo pouze 10 jezdců. Kvalifikaci tentokrát ovládl Marco Zakouřil. V závěsu pak měl dvojici francouzských jezdců Axela Francoise a Nicolase Delorma.

Nicolas Delorm (foto: @driftkings)

Semifinále zahájil souboj aktuálního mistra Francie Axela Francoise a zkušeného francouzského pilota Nicolase Delorma. Oba jezdci předvedli velice vyrovnané jízdy a nebýt velké korekce Francoise při stínování, tak by se tento battle nejspíše opakoval. V druhém semifinále proti sobě nastoupili Rick Van Goethem a Marco Zakouřil. Nizozemský závodník nestíhal rychlému průjezdu Zakouřila a dopustil se během stínování několika korekcí. Zakouřil si následně čistým pronásledováním zajistil postup do finále.

Marco Zakouřil (foto: @driftkings)

Třetí pozici dokázal tentokrát vybojovat Axel Francois. Nejprve předvedl nekompromisní průjezd a za ním jedoucímu Goethemovi nedal možnost se přiblížit. K tomu v druhé jízdě přidal k těsné pronásledování Goethema, zejména v prostření části trati, což ve výsledku znamenalo první pódiové umístění pro tohoto francouzského jezdce v této sezóně.

Francois a Goethem (foto: @driftkings)

Do první finálové jízdy nastoupil Zakouřil v pozici vedoucího pilota. Za ním jedoucí Delorm na rychlý průjezd českého jezdce od začátku mírně ztrácel a nebyl schopný se v průběhu jízdy přiblížit. Už to vypadalo, že Zakouřil půjde do druhé jízdy se značnou výhodou, bohužel v poslední zatáčce se ukázala i druhá stránka těchto krásných horských silnic. Zakouřil se dostal zadní částí svého vozu mimo trať, což vedlo ke škaredě vyhlížející nehodě. Naštěstí se oběma závodníkům nic nestalo a oba v pořádku vyšli z vozů po svých. Celkové vítězství na základě této nehody tak připadlo Nicolasu Delormovi.

Delorm a Zakouřil (foto: @driftkings)

Pořadí po čtyřech závodech:

Kategorie Europe Pro:

  1. Rick Van Goethem – 439 bodů
  2. Marco Zakouřil – 406 bodů
  3. Massimo Checchin – 280 bodů

Odkazy na záznam závodu v Itálii a ve Francii.

Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.