Drift School CZ

V pátek jsme se všichni sešli v penzionu u Hradce Hralové, kde proběhl seznamovací večírek a výuka teorie. Ráno jsme se přesunuli do Pardubic na Autodrom ÚAMK Pardubice, kde bylo veškeré zázemí se servisem a občerstvením.

Po celou sobotu a neděli probíhala výuka žáků. Sobota patřila základům ovládání auta v driftu a v neděli byla pro žáky připravena trať, kterou připravil Josef Šíma, který přijel tuto akci podpořit a zatrénovat si se svým tréninkovým speciálem Nissan 200sx s13.

Redneck Garage připravila 5 výukových aut a to BMW e30, e36 ,e46 a Mercedes benz C a CLK, na kterých se střídali žáci pod vedením 4 lektorů: Michal Vychodil, Jakub Valena, Filip Tichý a Jiří Janeček. Akce je určena pro lidi, kteří si chtějí drift jen vyzkoušet nebo chtějí s driftovaním začít aktivně a zatím nemají potřebné vybavení. V rámci této akce si mohou vyzkoušet veškeré přidružené činnosti jako je například přezouvání kol a běžný servis vozidla.

I pro ty kteří neuvažují o aktivním driftování se muže jednat o super víkendový zážitek. Drift School CZ nabízí výuku driftu ve třech programech:

Drift Basic – pro naprosté začátečníky. Kurz trvá 3,5 hodiny a naučíte se naprosté základy. Cena kurzu 5000 Kč

Drift Advanced – Nástavba kurzu Drift Basic, účastník se naučí jezdit vytyčené úseky a práci s ruční brzdou, plynem a spojkou. Úspěšný absolvent tohoto kurzu je připraven na závody v kategorii STREET, navíc se zde naučí účastník servis vozidla běžný na závodech. Délka kurzu 5 hodin věna 7000 Kč.

Redneck Drift Weekeend – intenzivní víkendový kurz. Pátek je věnován teoretické přípravě a celá sobota ježdění cca 6 hodin, večer je ve znamení oddechu, posezení a výměně zkušenosti. Neděle je ve znamení technické přípravy a ježdění. Tento kurz je nejvýhodnější variantou v rámci výuky Drift School CZ cena 12000 Kč včetně ubytování a jídla.

Ačkoliv se Vám cena může zdát přemrštěná, je třeba si uvědomit, ze Drift School v rámci ceny poskytuje auta, pneumatiky i benzin. Potřebujete jen dobrou náladu a chuť začít. Kurzy je možné absolvovat i vlastním vozem, což má vliv na cenu a bližší informace na Drift School CZ. Další možnost absolvovat kurzy o víkendu 21.4-22.4.

Celý průběh víkendu zachytil také Chose ve svém vlogu 59:

Těšíme se na další setkání.

Driftlife CZ
Drift je naše vášeň a život! Tvoříme obsah pro všechny fanoušky a jezdce, kteří propadli driftu stejně jako my :)