Driftex DAY Libros 15.4.2017 - Jak se v Ostravě o velikonocích driftovalo

Ostrava. Když slyšíš název tohoto města, představíš si doly, průmyslové město, Baník, komíny, smog, Nohavicu, kratke zobaky. Tak se o Ostravě mluví, zpívá a většina lidí má i takový náhled.

Já si pod Ostravou ale představuji spoustu aut, snížených, upravených, ale hlavně drift aut. Hlavně BMW E36, ať už s motorem M50b25, M60B40, anebo 2JZ. Představuji si taky street drifting, malé plácky, kde kluci bokují “dveře na dveře” po vzoru polských sousedů, kteří to mají do Ostravy velmi blízko.

Celá akce “START Sezóny 2017 + Driftex Day” se linula přesně v tomto stylu. Nadupané káry od Stance Passatů přes Mentolku, Supersportům, vystaveným na tuning akci, až po Choseho krásnou S15, který ji vystavil hned mezi Start a náš stánek, krásné ženy, super muzika přesně naladěná na takovou akci.

Jak to probíhalo?

Driftovalo se již od 8:00, což je pro všechny jezdce veliké plus, všichni si chtějí zajezdit a přesně to jim bylo dopřáno. Drifterů dorazilo opravdu hodně, okolo 35, za což musím pořadatelům pogratulovat, nebyly žádné velké fronty, driftovalo se nonstop, celkově to byla dost “free” akce(skoro bych až řekl bez pravidel). Proběhlo pár bouraček, ale nic závažného, k takovéto akci to prostě patří a dodalo to tu správnou energii z tréninkového dne. Driftovalo se až do krásných 19:00, takže se jezdci vyblbli a diváci se měli celou dobu na co dívat.

Celá akce začínala v 11:00, kdy přijely všechny tuningové vozy pod taktovkou Sníženo.cz, které byly vystaveny na druhé straně areálu. Přehlídka Mustangů, BMW i8 a dalších nadupaných aut, spoustu tuningových aut, kde mezi nejhezčí mohu vyzdvihnout modrou Škodu Octavii, Ford Focus, S15 a samozřejmě Mentolku

Co se nám na akci líbilo?

Tuningové srazy pod taktovkou Sníženo.cz jsou vždy na úrovni a povedlo se to i tentokrát, i když mi přijde, že oproti srazu v Kopřivnici se tentokrát sešlo méně aut. Nadále ale považuji jejich srazy z TOP akce v roce, na které určitě stojí za to zabloudit.

Drifty ve spolupráci s Filipem Vimpelem z Driftexu byly skvělé, tréninkový den, jak si ho představuji. Všichni se bavili od jezdců až po diváky, celou dobu se jezdilo, rozhodně doporučuji jezdit na takovéto akce, je to velice zábavné s nádechem toho pravého streetu. Velice nás zaujalo toto Volvo 240 s motorem Saab B204L s 470 koňmi, kterým jezdil Łukasz Bąkowski. Tohle prostě na CDS závodech neuvidíte a je to přesně to, co hodně z nás miluje na driftingu a Libros nám to dal!

Zároveň mě velice překvapila a udělala radost účast, která okolo oběda čítala 3000 lidí!! Na FB bylo potvrzeno lidí 1500, takže chci pochválit Marka Hilu za výborně zpropagovanou akci, kterou je velmi těžké i organizačně ustát a kluci to zvládli velmi dobře! Přesně toto posouvá Drift scénu nahoru a my za to moc děkujeme!

Je neuvěřitelné, jak Ostrava žije auty a driftem. Milujeme Ostravu a budeme tam častěji.

Zde odkaz na akční video od #KRSTDRFT z Librosu

Zde Vlog od Chosého, kde je krásně natočeno, jak se většina připravovala, včetně našeho stánku Driftstore.cz

Ještě sleduj fotogalerii od LSPhoto zde

 

Howgh. Bylo to super.

Driftlife CZ
Drift je naše vášeň a život! Tvoříme obsah pro všechny fanoušky a jezdce, kteří propadli driftu stejně jako my :)