Evropa: Jak dopadl Marco Zakouřil a Míša Sacherová na závodech Drift Kings?

Máme za sebou první dva závody série Drift Kings tak se pojďme podívat jak dopadly.

Round 1: Itálie

V Italském Castelletto letos začalo několik různých kategorií. Tou hlavním byla Europe Pro, ve které reprezentoval Českou republiku loňský celkový vítěz této kategorie Marco Zakouřil. Ten nastoupil do závodu ovládnutím sobotní kvalifikace a nedělního dopoledního závodu kategorie Italy Supercup. V průběhu neděle ovlivnilo závody deštivé počasí, co se podepsalo na výkonu řady jezdců. Nikoliv však Zakouřila, který se probojoval do semifinálové kde nastoupil proti rakouskému jezdci Gunther Denkovi. Rakušan, který minulý rok soutěžil v kategorii PRO2, v první jízdě nestíhal vedoucímu Zakouřilovi. V druhé náš český zástupce přesně stínoval Denka a s přehledem postoupil do finále.

Rick Van Goethem a Marco Zakouřil (@driftkingsinternationalseries)

Další semifinálovou dvojici tvořili zkušený italský závodník Alberto Cona a vicemistr King of Europe 2018 nizozemec Rick Van Goethem.  Ti předvedli mnohem vyrovnanější souboj, ale postup bral Goethem díky preciznějšímu stínování. Cona poté jednoznačnou výhrou nad Denkem slavil 3 místo. O vítězství rozhodl duel mezi Zakouřilem a Goethem. Opět se jednalo o dvojici vyrovnaných jízd, ze kterých vzešel jako vítěz Rick Van Goethem. Úspěch slavila také česká drifterka Michaela Sacherová. Ta se v katerogii PRO2 dokázala probojovat mezi nejlepších osm a v čistě dámské kategorii Queen ve výhrou nad Němkou Denisou Ritzmann získala krásné 3 místo.

Michaela Sacherova a Karolina Pilarczyk (foto: @driftkingsinternationalseries)

Round 2: Maďarsko

Hned týden nato se konal druhý závod, tentokrát v Maďarsku na okruhu ve městě Tököl. Opět se jelo několik kategorií jako Europe PRO, PRO2, Queen a National Series. V kategorii PRO reprezentoval Česko Marco Zakouřil, který tentokrát v kvalifikaci skončil 5. místě. Tu se podařilo vyhrát Simonu Czabovi, několikanásobnému maďarskému mistrovi. Už v TOP 32 musel být závod přerušen z kvůli velice silné dešťové přeháňce. Ta měla mimo přerušení závodu za následek i přerušení živého vysílání. Po dešti se v závodu znovu pokračovalo, ale závodníci se museli porvat s podmínkami na trati, které se tím jak trať usychala kolo od kola měnily. Semifinále začal vítěz minulého závodu Rick Van Goethem proti bulharskému závodníkovi Pavlinu Penevovi. Bulharský jezdec v první jízdě perfektně pronásledoval Goethema, avšak ve své vedoucí jízdě nezvládl výjezd z druhé zatáčky, a přetočil se. V druhém semifinále na sebe narazili Marco Zakouřil a bývalý mistr Ukrajiny Dmitriy Illyuk. Illyuk se nebyl schopný v první jízdě držet za Zakouřilem, bohužel v následující jízdě měl český závodník nejdříve srovnání v druhé zatáčce a při výjezdu z třetí zatáčky skončil v hodinách.

Pavlin Penev a Rick Van Goethe (foto: @driftkingsinternationalseries)

Do souboje o třetí místo vstoupil solidní vedoucí jízdou Marco Zakouřil, kterou Penev dokázal přesně a těsně stínovat. Po výměně rolí měl český jezdec hned v první zatáčce korekci a od druhé zatáčky možná kvůli technické závadě vůbec nepokračoval v driftu. Třetí místo tak připadlo Pavlinu Penevovi. Finále představovalo souboj týmových kolegů. Illyuk převedl jako pronásledující jezdec ne příliš přesnou jízdu a pro Geotheho to vypadalo na snadné vítězství. V druhé jízdě Nizozemec slušně stínoval, ale nezvládl výjezd z třetí zatáčky a přetočil se. Vítězství tak slavil Dmitriy Illyuk. V kategorii Queen opět soutěžila Michaela Sacherová, které se podařilo vybojovat parádní 2. místo, kdy nestačila pouze na Polku Karolinu Pilarczyk.

Dmitriy Illyuk (foto: @driftkingsinternationalseries)

Pořadí po prvních dvou závodech:

Kategorie Europe Pro:

  1. Rick Van Goethem – 250 bodů
  2. Marco Zakouřil – 225 bodů
  3. Dmitryi Illyuk – 173 bodů

Kategorie Queen:

  1. Karolina Pilarczyk – 258 bodů
  2. Michaela Sacherová – 228 bodů
  3. Denisa Ritzmann – 220 bodů

Odkazy na záznamy závodů: https://www.facebook.com/driftkingsinternationalseries/videos/2213434222253626/
https://www.facebook.com/driftkingsinternationalseries/videos/275850989990502/

Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.