FD: RD1 Long Beach - Kvalifikace kategorie PRO

Do kvalifikace nastoupilo 35 z 36 jezdců. Jediným, kdo odstoupil byl Kevin Lawrenc, který ještě v tréninku trefil se svou S14 až příliš silně zeď a už se mu nepodařilo dát auto zpět do pořádku. S nulou pak odešli Manuel Vacca a Dylan Huhges, kterým se nepovedlo dokončit ani jedno z kvalifikačních kol.

Kvalifikaci odstartovali nováčci. Z těch se nejlépe předvedl Travis Reeder. Ten sice musel nastoupit se svým starým vozem ze série PRO2, protože úřady nepovolili start jeho čistě elektrického speciálu, ale i tak dokázal zajet přesné a vyrovnané jízdy ze kterých si odnesl 85 bodů. Mezi zkušenějšími jezdci se ukázal Alex Heilbrunn, nováček z minulého roku. Začal agresivně a hned v první jízdě se svým BMW doslova přiskákal do první zatáčky. Dokázal ho však udržet v perfektní stopě, pod velkým úhlem a plynule dokončit zbytek trati. Za tuto jízdu si odnesl 92 bodů. Do druhé jízdy vstoupil v podobném stylu, ale skončil přetočením v první zatáčce.

Chris Forsberg (foto: @larry_chen_foto)

Druhá polovina startovního pole tvořená zkušenějšími jezdci pak začala předvádět jak na běžícím pásu více něž 90 bodové jízdy. Zmínit je určitě třeba průjezd Daijira Yoshihary, kterému se podařilo v druhé kole zejména přesnějším nájezdem do první zatáčky vylepšit už tak nekompromisní první jízdu. Za tento výkon si odnesl 97 bodů. Stejný počet bodů získal i Piotr Wiecek, který předvedl dvojici velice vyrovnaných profesionálních jízd a Odi Bakchis, kterému se povedl perfektní první průjezd. James Dean dokázal zvládnou svou první kvalifikační jízdu o chlup lépe a za plynulý průjezd pod velkými úhly okořeněný decentním wall kissem v první touch zóně a první outside zóně si odnesl 98 bodů. Hvězdnou kvalifikace se stal Matt Field, který se svou Corvettou v druhé jízdě předvedl hladký svižný a úplně přesný průjezd trati. Díky této téměř dokonalé jízdě dokázal povýšit svých 93 bodů z prvního kola na 99 bodů a vyhrál kvalifikaci.

Kvalifikace ukázala, že řada jezdců přijela do Long Beach ve výborné formě a pokud se zítra ukážou ve stejném stylu budeme moct už od TOP 16 sledovat kvalitní vyrovnané battly.

Pořadí kvalifikace:

Finále může sledovat zítra od 20:45 na:
https://www.youtube.com/watch?v=bwgm-DlpF-I

Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.