FD: RD2 Orlando – Kvalifikace kategorie PRO

Druhý závod přinesl přesun ze západního pobřeží na východní. Prosluněné ulice Long Beach vystřídal oválný okruh v Orlandu. Před samotným začátkem závodu přešla přes závodní dráhu dešťová přeháňka a tak se první jezdci museli vypořádat s proměnlivými podmínkami na trati. Brzy se však ukázalo slunce a už po několika jízdách byla trať téměř suchá.

(foto: @formulaDRIFT)

Do závodu nastoupilo 34 jezdců a řada z nich předváděla neuvěřitelně vyrovnané jízdy. Porotci tak měli co dělat, aby v nich našli nějaké chyby. Žádný z jezdců tentokrát neodešel s nulou, ale přesto výkon Kyla Mohana a Sebastiana Gauthiera na postup do zítřejších soubojů nestačil. Do závodu musel opět nastoupit se svým starým vozem Travis Reeder, jelikož jeho elektrické Camaro mělo technické problémy, které se nepodařilo na místě opravit. I tak v kvalifikaci získal skvělých 91 bodů. Technické problémy se také znovu objevili u Jamese Deana, který v druhé jízdě ihned po iniciaci přestal driftovat a odjel do depa. Jelikož si ale z první jízdy odnesl 97 bodů, tak měl jistotu postupu a zítra ho snad uvidíme na trati.

Aurimac Bakchis (foto: @odidrift)

Jak vyrovnané jízdy většina startovního pole zajížděla dokazuje to, že pro postup mezi 10 nejlepších jezdců bylo potřeba získat 97 bodů. Téměř dokonalé jízdy předvedla hned dvojice závodníků. Dvojnásobný vítěz na této trati Fredric Aasbo společně s Daijirem Yoshiharou získali shodně 99 bodů. O bod horší jízdu zajeli Piotr Wiecek a Justin Pawlak a s 97 body se za nimi seřadila hned šestice jezdců. V sobotu se určitě můžeme těšit na řadu vyrovnaných a těsných soubojů. Závod se pojede v 19:00 našeho času a sledovat ho budete moci na Youtube nebo Facebooku, případně s českým komentářem od Aleše a Choseho.

Daijiro Yoshihara (foto: @daiyoshihara)

Výsledky:

(foto: @formulaDRIFT)

Záznam kvalifikace: Youtube, Facebook

Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.