FD: RD3 Atlanta - Kvalifikace skupiny PRO

Z oválu se šampionát přesunul na klasickou závodní trať v Atlantě. Na místo, kde se uskutečnil první závod FD se sjelo celkem 34 jezdců. Ještě den před závodem byla celá trať pod vodou, ale na kvalifikaci skupiny PRO se počasí uklidnilo a celá trať stihla vyschnout.

(foto: @formulaDRIFT)

Nakonec bez jediné kvalifikační jízdy se nejspíše kvůli technickým problémům se soutěží rozloučil Austin Meeks. Po různých problémech z předešlých závodů bylo v kvalifikaci k vidění elektricky poháněné Camaro řízené Travisem Reedem. Svou jízdou dokázal získat 67, což stačilo pro postup do hlavního závodu. Své zkušenosti ukázal Vaughn Gittin Jr. V první kvalifikační jízdě mu po výjezdu z druhé zatáčky praskla levá zadní pneumatika, ale Gittin se přesto nenechal rozhodit a zvládl dojet zbytek trati se ziskem 83 bodů.

Travis Reeder (foto: @napoleon_motorsports)

K dokonalosti se stejně jako v Orlandu dokázal nejvíce přiblížit Fredric Aasbo s 99 body. O bod méně získal Chealsea Denofa a na třetí pozici v kvalifikaci se umístil Ryan Tuerck se 97 body. Celkem se tentokrát hned sedmnácti jezdcům podařilo získat 90 a více bodů, což značí že budou v sobotu opět k vidění vyrovnané souboje. Ty budete moci sledovat na Youtube nebo Facebooku od 22:15 našeho času.

Dean Kearney (foto: @deankarnage)
(foto: @formulaDRIFT)
Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.