FD: RD4 New Jersey - Kvalifikace skupiny PRO

V pořadí už čtvrtý podnik šampionátu se přesunul na úplný východ Spojených států amerických. Na oválném okruhu Wall Stadium Speedway v New Jersey byla pro 32 jezdců tentokrát v porovnání s předešlými závody připravena techničtější trať.

(foto: @formulaDRIFT)

Díky tomu, že do závodu nastoupilo přesně 32 závodníků, tak pro postup do battlů stačilo jezdcům zvládnout alespoň jednou projet trať. To se bohužel nepodařilo Sabastianu Gauthierovi, kterému hned v prvním kvalifikačním kole odešla převodovka a do druhého už tak vůbec nenastoupil. Tvrději, než asi plánoval vstoupil do kvalifikační jízdy Alex Heilbrunn. Ten hned při iniciaci narazil do zdi a znatelně si poškodil přední levé kolo. Díky tomu, že se ale jednalo o jeho druhou jízdu a z té první si odnesl 92 bodů, tak ho zítra nejspíše může čekat na startu.

Kyle Mohan (foto: @larry_chen_foto)

Většině jezdců tato trať nejspíše vyhovuje, protože ji byli schopni projíždět velice blízko tomu, jak si představovali rozhodčí. Žádný ze závodníků nezískal méně než 80 bodů a přes 90 bodů se tentokrát dokázalo dostat devatenáct jezdců. Úplně dokonalý průjezd zvládl Justin Pawlak a obdržel za něho 100 bodů. Za ním se pak shodně s 98 body umístila trojice jezdců Fredric Aasbo, Daijiro Yoshihara a Forrest Wang. Hlavní závod budete moci sledovat v sobotu na Youtube nebo Facebooku od 18:45 našeho času.

Justin Pawlak (foto: @larry_chen_foto)
(foto: http://www.formulad.com)

Záznam kvalifikace: Youtube,Facebook

Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.