FD: RD5 Monroe - výsledky kvalifikace

Hlavním závodem tohoto víkendu je určitě Sosnová, zároveň se ale v Monroe odehrává páté kolo Formula Drift. Po sérii závodů na východním pobřeží se soutěž přesunula na Evergreen Speedway ve státě Washington, kde na start dorazilo tentokrát pouze třicet jezdců.

(foto: @formulaDRIFT)

Zvládnou kvalifikaci a postoupit do hlavního závodu se nakonec povedlo všem pilotům. Pořadí bylo opět velmi těsné. Kromě dvou závodníků, se každému podařilo získat 82 a více bodů. Překvapením byla jízda v celkovém pořadí až 22. Ryana Litterala za kterou si odnesl 92 bodů. Další solidní jízdy převedli i další poměrně neznámí jezdci jako Matt Coffman, Kevin Lawrence nebo Dylan Hughes. Naopak několika favoritům jako Vaugn Gittin Jr. nebo Forrest Wang kvalifikace úplně nevyšla.

Matt Coffman (@tyrphoto)

Do závodu se málem nekvalifikoval vedoucí jezdec průběžného pořadí Fredric Aasbo. Tomu během první kvalifikační jízdy odešel motor a už se moc nepočítalo, že bychom ho v tomto závodě viděli. Jeho tým byl však schopný během přibližně 1 h a 25 minut provést výměnu motoru, díky čemuž se Aasbo mohl postavit na start a ziskem 88 bodů se kvalifikovat. Kvalifikaci pak ovládli jezdci Worthouse Drift teamu. Piotr Wiecek předvedl bezkonkurenční 98 bodový průjezd, následovaný Jamesem Deanem s 95 body. O body méně pak získala hned trojice jezdců a to Ryan Tuerck, Daijiro Yoshihara a Ken Gushi. Hlavní závod může sledovat dnes v noci od 22:15 na Youtube nebo Facebooku.

James Dean (@worthousedrift)

Záznam kvalifikace Youtube, Facebooku.

Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.