FD: RD7 Texas - kvalifikace

Jako řada dalších sérií se i letošní ročník Formula Drift blíží ke svému závěru. Předposlední podnik tak již po sedmé zavítal na Texas Motor Speedway, kde se na start kvalifikace postavilo 31 závodníků.

(http://www.formulad.com/)

Po prvních kvalifikačních jízdách byla hned sedmice jezdců bez bodů, ale nakonec se podařilo zvládnou hodnocený průjezd všem 31 závodníků. Kvalifikace úplně dobře nevyšla v celkovém pořadí pátému Ryanu Tuerckovi. Ten v první jízdě vyjel mimo trať a za druhý průjezd obdržel 79 bodů, což znamenalo až 29. místo. Překvapil naopak Kazuya Taguchi, který ziskem 94 bodů obsadil 6. místo. Díky přestřelení skončili ve zdi z pneumatik Forrest Wang a Piotr Wicek. Jednalo se však naštěstí o lehké kolize, které měly za následek pouze kosmetické poškození jejich závodních speciálů.

Chelsea DeNofa (@larry_chen_foto)

První místo bezkonkurenčně obsadil James Dean, který za první jízdu získal 99 bodů. Druhým průjezdem byl pak schopný svůj bodový zisk ještě zvýšit, když obdržel poslední chybějí bod a získal tak všech 100 bodů. Druhé a třetí místo pak obsadili Aurimac Bakchis a Piotr Wiecek, kteří obdrželi od porotců shodně 97 bodů. Celkově se nad 90 bodovou hranici podařilo dostat hned třinácti závodníkům, což už od TOP 16 slibuje řadu těsných a vyrovnaných soubojů. Ty budete moci sledovat dnes od 22:30 našeho času na Youtube nebo Facebooku (TOP32/TOP16).

James Dean (@formulad)

Záznam kvalifikace: Youtube, Facebook

Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.