Honza Reisinger

Honza Reisinger je nejmladší jezdec Czech Drift Series, s driftem začal ve svých 14 letech. Honzu od malička zajímaly auta, jeho otec nějakou dobu pořádal tuning srazy, kde byly drifty v České republice vůbec poprvé. Po chvíli pauzy začal Honzův táta s Alešem Sílou pořádat drifty a když se v Sosnové objevilo Drift Allstars, tak se rozhodli, že postaví auto.

Datum narození: 23.5.2000
Auto: BMW E36 pickup
Motor: 2.5l R6 (M50B25) Turbo 260hp 340 Nm
Kategorie: Semi-pro
Startovní číslo: 235

Team: Joker power drift team

Jedná se o BMW E36 s 2.5 litrovým motorem. Na autě proběhly základní úpravy, například- zavaření diferenciálu, ochranný rám, sportovní podvozek a další základní úpravy. Bohužel Honza svoje auto nezvládl a naboural. Ale do sezóny 2016 naletěli ve větším nasazení, auto prošlo obrovským faceliftem, ze sedana se změnilo v pick-up, to samozřejmě nezměnilo jenom vzhled, ale  taky váhu a jak se říká mezi závodníky- kilo koněm nenahradíš. Ale to není vše, motor taky nezůstal v sériovém stavu, namontoval se na něj turbo kit a výkon se zvedl zhruba na 260 koní. Na přední nápravě jsou prodloužená ramena a adaptéry na zvětšení rejdů.

Hoznův nejlepší zážitek byl závod na Polském závodním okruhu Kielce, kde byla nástřelová rychlost okolo 120km/h, Honzu to v té rychlosti bavilo ještě mnohem více než normálně.
Největší komplikace nastala v roce 2016 na prvním závodě v Sosnové, auto bylo špatně naladěné a po 4 kolech na trati  fouklo těsnění pod hlavou, tím pádem nemohl dojet závod.

Honzův cíl je stát se mistrem České republiky v driftu a chtěl by se dostat do Drift Masters Grand Prix. Na driftu by chtěl vylepšit zájem lidí o závody. Do sezóny 2017 má v plánu, spolu s jeho teamem, nastoupit v plném nasazení do skupiny PRO a vylepšit výkon auta až na nějakých 350-450 koní.
Finance na drift získává pomocí brigád a veliké podpory od otce, samozřejmě se nesmí zapomenout na hlavního partnera Millers Oils, který ho podporuje ve formě veškerých maziv do auta.

“Kdyby se měl věnovat jinému motorsportu než je drift, tak by chtěl zkusit rally, okruhy, nebo podobné automobilové závody” říká Honza.

Jarda Šebesta

Jarda Šebesta

Pokud máte nějaký nápad jak články vylepšit, po případě co by vás o drifterech zajímalo tak mě prosím kontaktujte na emailové adrese: jarda@driftlife.cz Pokud jsi drifter a chtěl by