Jak jsme smykovali před nákupem a ještě podpořili dobrou věc!

Po 4 letech se Czech Drift Series vrátilo zpátky do matky měst Prahy!!! Z pohledu propagace je to ten nejlepší krok, který se mohl stát. V Pražských Letňanech u nákupního centra se konal závod CDS Šampionát Gymkhana, kde byly postaveny dvě paralelní tratě.

V rámci této akce se zde vybíraly peníze pro Kuře. Od pátku do neděle zde bylo možno vidět jezdce všech kategorií od Streetu přes Semi-Pro až po nejsilnější drift speciály z kategorie PRO.

Gymkhana se jezdí na čas, ale musí se jet pořád bokem. Penalizace za shození kuželky, či vetší posunutí barelu se v tomto případě pro dost jezdců stala osudná.

Velká divácká účast byla očekaváná už jen lokací kde se akce pořádala. Při tréninku byla fronta na stále populárnější Drift Taxi. Počasí jezdům přálo, akce se vydařila. V battlech jsme mohli vidět velice těsné souboje kde rozhodovaly kolikrát setiny vteřin.

I stále se rozrústajicí skupina Street udělala krásnou show a ukázala, že jejich jezdecké skills se neustále zlepšují a auta technicky posouvají. Pořadatelé si připravili velice zábavný doprovodný program, kde jsme mohli vidět souboj na čas v pořádně vytuněných nákupních vozíkách. Krátké vystoupení zde měla i Olga Lounová, která začala letos také driftovat a je vidět že její jezdecké schopnosti neustále zlepšují.

Na autogramiádě jezdců byla hromada fanoušků. Aleš a celý jeho team CDS zase dokázali jak krásně se dá udělat v Praze super závod. Doufáme že se CDS bude vracet do Prahy každý rok a doufejme, že by tento typ závodů mohli udělat i v jiných velkých městech v České Republice.

 

Fotoreport by Driftingscene.cz, celý fotoreport zde

Lukáš Hájek

Lukáš Hájek