Letošní vítěz a držitel zlata v kategorii STREET a nejmladší jezdec CDS - Vladimír Doubek!

Datum narození: 15.11.2006
Auto: BMW E46 330i
Motor: M54B30
Kategorie: STREET
Startovní číslo: 26

Ahoj Vláďo,
ještě než se pustíme do samotného rozhovoru o závodění, prozraď nám jako nováček pár věcí o sobě.

Ahoj!

Jmenuji se Vladimír Doubek, je mi 13 let a bydlím v Chabařovicích u Ústí nad Labem. Jinak mám ještě před sebou dva roky na základní škole, jsem teprve v 8.B.

Na tenhle rozhovor jsem se moc těšila, protože nejen, že jezdíš teprve pár měsíců, ale taky jsi momentálně nejmladší jezdec, který jezdí za CDS. Já měla ve 13ti velký pud sebezáchovy, mimochodem, který mě dodnes neopustil. Jak jsi k něčemu takovému přišel ty?

Jednoduše 🙂

V roce 2019 jsme se byli s rodinou podívat na driftech v Sosnové a moc se mi to zalíbilo.

Ale nikdy jsem se o sebe nebál, spíše o auto, i když mi za to táta dost nadává (auto se prý dá opravit).

Když už mluvíš o rodině, jak bere tvoji lásku k motor-sportu?

Je určitě šťastná, tedy alespoň doufám. Prožívají se mnou vše na 100% a za to jsem opravdu rád. Mám bráchu Honzu (9 let) a ten by si chtěl v roce 2021 vyzkoušet a zatrénovat v mé bývalé modré E46 330i. Obecně mě do motor-sportu přivedl taťka, který jezdil také celý život závody v autech, to samé můj děda .

Měl jsi před driftem jiný koníček, kterému ses aktivně věnoval?

Ano, jezdil jsem 3 roky MČR motokár po celé České republice a občas i v zahraničí v kategoriích Easykart 60 a Easykart 100. Ve vyšší kategorii jsem byl většinou o desetinu na kolo pomalejší než byla špička, na bednu to stačilo málokdy.

Když se zaměříme na samotné ježdění, kdo ti pomáhá s financováním?

Převážně vše platí táta, ale fandí mi i jeho kamarádi, kteří nám také pomohli s finanční stránkou, ale zatím žádné větší sponzory nemáme.

Při přestupu do vyšší kategorie už bychom potřebovali nějakou peněžní podporu, jelikož se obávám, že to bude obtížné utáhnout z vlastní kapsy.

BMW je na začátek podle mě nejlepší volba. Teď si ale sám sebe představ za pět, deset let. Můžeš mít kterékoliv auto chceš. Zůstal bys u stejné značky nebo by jsi měnil?

BMW je moje srdeční záležitost, ale samozřejmě nikdy neříkej nikdy. Podle mě je to i finančně nejdostupnější auto na drift. Ale je dost možné, že kdyby bylo více peněz, tak se zakoukám i do něčeho jiného.. 🙂

Prozraď nám tedy, co je pod kapotou tvého báwa 🙂

Pod kapotou je sériová M54B30 – 231HP/300NM, rejdy Ma-Bo, podvozek no-name (byl na voze jak jsme ho koupily), zavařený diff, uložení náprav a shortshift od výrobce all4drift.

Chci ti moc pogratulovat k titulu Mistra ČR v kategorii STREET. Musím říct, že na to, že jezdíš teprve chvíli, je to něco neuvěřitelného. Jak ses cítil, když jsi získal první místo?

Byl to skvělý pocit, nikdy se mi nic takového v životě nepodařilo. Za všechnu tu práci a námahu to určitě stálo.

Už se těším na příští sezónu !

Máš v oblasti driftování nějakého favorita? Někoho, díky komu sis řekl, že do toho půjdeš?

Po první návštěvě v Sosnové a i z médií, byli moji favoriti Michal Reichert a Marco Zakouřil.

Následně jsem se dozvěděl, že ve skupině Street + jede a vede MČR Martin Grejtovský, který je od nás z Ústí nad Labem. Po spojení s Martinem se taťka domluvil o možném tréninku a Martin nám dodnes pomáhá a za to jsme mu moc vděční .

Co škola a kámoši? Stíháš učení? Jsou tam taky fanoušci motor-sportu jako ty?

Školu zvládám stále v celku dobře (alespoň pro mě) a kamarády mám pořád stejné. Mám i pár přátel, kteří jsou také fanoušci motor-sportu.

Na závodech to není jenom o tom, mít auto a jezdce, ale taky sakra dobrý tým, který tě podrží v jakékoliv situaci a vypomůže, kde se dá. Z koho se skládá ten tvůj tým? 🙂

Hlavní a důležitou částí týmu je moje rodina. S tátou jsem postavil auto a obytný vůz na závody, máma vaří a také pomáhá tam, kde se dá. A taky je tady Martin Grejtovský, který nám doporučil techniku a podobně, ale především mě naučil jezdit jinak než rovně a za to mu patří velké poděkování.

Mohli jsme tě vidět v Grand Final v Sosnové. Bylo to pro tebe náročné?

Ano, účastnil jsem se dokonce všech závodů Czech Drift Series a Sosnová nebyla výjimkou. V tomto závodě jsem bojoval, jak jsem jen mohl a získal jsem první místo a díky němu již zmíněný titul Mistra České republiky.

Je něco konkrétního, čeho bys jednou chtěl dosáhnout?

Mít auto do skupiny PRO a jezdit se špičkami České republiky. (A být s nimi na bedně) 🙂

Otázka na konec: Jmenuj tři věci, které si myslíš, že jsou ve světě driftu nejdůležitější.

Finance, tým a vztah k driftu.

Pampeliška

Pampeliška

Jsem srdcem i duší hudebník, spisovatel a maminka. Kromě jiného čokoládofil milujicí gumové medvídky, i když je mi líto je jíst 😅 ... Jestli se chceš se mnou bavit, dej mi čokoládu