Michaela Sacherová

Datum narození: 1.10.1991
Auto: Lexus sc300
Motor:  1JZ GTE single turbo 523HP a 674Nm
Kategorie: Pro
Startovní číslo: 19

Co tě přivedlo k driftu?

Když mi bylo 15 let, vzal mě táta na Strahov, kde se tenkrát jely závody King of Europe. Tam jsem poprvé čichla ke spálené gumě a šíleně se mi zalíbil styl dveřmi napřed. Poté jsem měla možnost se svézt v BMW E46 M3 na rakouském okruhu Wachauring jako spolujezdec a tam přišel ten moment, musím jezdit taky!

Od kolika let driftuješ?

První závod jsem jela v 19ti letech, kdy jsem jela pouze jeden závod Czech Drift Series a poté jsem se na rok odstěhovala za prací a za školou do Velké Británie. Když jsem se vrátila zpět, jela jsem společně s tátou závod Czech Drift Series na Strahově. Oba jsme jeli s třícou. Největší fór byl, když jsem se šla podívat, s kým jedu battle a můj soupeř byl táta. Díky zapůjčené tříce od kluků Bezoušků, která měla stejnou motorizaci jako ta naše, jsme si mohli zazávodit proti sobě. V sobotu vyhrál táta, který skončil na druhém místě a v neděli se celý závod opakoval, kde jsem já skončila na třetím místě.

Jaký je tvůj nejlepší zážitek?

Každý závod je zážitek. Asi největší zážitek byl, když mi sám Keiichi Tsuchiya předal pohár na závodě Queen of Europe. To by mě asi ani ve snu nenapadlo.

Jaký je tvůj cíl?

Jezdit agresivně.

Co bys na driftu chtěla vylepšit?

Styl ježdění, větší agresivitu a hlavně překonat svoji věčnou nervozitu při kvaldách, která mě vždy neskutečně ovlivní.

Jaké máš plány na sezonu 2017?

Vzhledem k tomu, že sezona 2016 byla hlavně testovací s novým autem a nebyla jsem spokojená s ježděním, tak letos to chci být zase já a pořádně jezdit. Na autě proběhly menší úpravy a my jsme se konečně s SCčkem skamarádily. Slovakiaring se povedl na jedničku, byl to velmi rychlý a ne úplně snadný okruh (jezdili jsme v protisměru) a můžu říct, že nám to sedlo. První závod King of Europe a Queen of Europe jsme jeli na rakouském okruhu v Greinbachu. To je velice technický okruh a o proti minulému roku to ježdění bylo o level výš a další pohár doma. Závody jezdím, protože mě to neskutečně baví, naplňuje a žiju pro to, takže můj plán je pořádně si tuto sezonu užít, využít potenciál mého vozu a pořádně jezdit!!

Informace o aktuálním autě

Můj druhý závodní vůz je Lexus sc300 s motorem 1jz GTE single turbo s výkonem 523HP a 674Nm. Turbo Borgwarner s200sx, waste gate TiAL, 750ccm vstřiky, IC FMIC, ECU Ecumaster EMU, dvoulamelová keramika Tilton, kit ABC clutch, převodovka z BMW E39 530D, LSD Kaaz 2 way, podvozek HSD, rejdový KIT Wisefab, homologovaný ochranný rám podle přílohy J, bezpečnostní palivová nádrž ATL s homologací FIA, hasící systém s homologací FIA, sedačky, pásy, hasičák, vše s FIA homologací

Jak získáváš finance na drift?

Mám sponzora Tomket, Liqui Moly, High Performance Parts a samozřejmě práci, ve které trávím, dá se říct, téměř veškerý čas. Nekouřím, nepiju a místo pěkného hadříku nebo kabelky si radši koupít něco na auto.

Jezdila jsi někdy ještě něco jiného než drift? Popřípadě co bys chtěla někdy zkusit?

Měla jsem možnost jet 2x destruction derby a hrozně mě to bavilo 😀 Ale to jsou závody “for fun”. Kdybych měla možnost, ráda bych si zkusila rally nebo vrchy, ale drifty jsou srdcovka.

Odjela jsi celou sezónu?

Tento rok mám v plánu nějaké závody Czech Drift Series, a pak závody King of Europe a Queen of Europe. Jedinou sezonu, kterou jsem kdy zajela celou, byla v roce 2013 (krom jednoho závodu v Brně, kdy mi odešel diferenciál). V tom roce jsem získala titul 2. Vícemistra kategorie Street.

Historie aut

Můj první závoďák byla tříca s motorem m30b35. Hrozně ráda vzpomínám na ty časy s třícou, bylo a je to boží auto. Stále nám stojí v garáži a když to půjde, tak si s ní zazávodí táta.

Kolik máš pohárů?

10 pohárů ze závodů v driftu, a to ze závodů Czech Drift Series a Queen of Europe a ještě 2 poháry z Destruction Derby.

Chtěla bys něco vzkázat?

Chtěla bych pozdravit všechny své fanoušky a kamarády, hrozně si Vás vážím a děkuji všem za podporu!! Je hrozně hezké, že v této době se najdou ještě lidé, kteří něčemu fandí Stavte se na závodě na pokec, ráda Vás uvidím Zdravím také své nepříznivce, protože ti to sledují asi nejvíc Jsem šťastná za moji rodinu, která mě podporuje za jakékoliv situace a nejen na závodech a tímto je také zdravím! Užívejte života, bavte se a hlavně, Ani Metr Rovně!

Děkujeme za rozhovor!

Jarda Šebesta

Jarda Šebesta

Pokud máte nějaký nápad jak články vylepšit, po případě co by vás o drifterech zajímalo tak mě prosím kontaktujte na emailové adrese: jarda@driftlife.cz Pokud jsi drifter a chtěl by