Nové tváře ve Formula Drift 2019

V pátek 5.4. startuje nová sezóna Formula D závodem v Long Beach. Do tohoto závodu nastoupí i 7 nových jezdců, které si v tomto článku krátce přiblížíme.

Joao Barion

Prvním je tento brazilský jezdec s přezdívkou Sheriff. Závodit začínal na motokárách, poté přesedlal do Formule Renault a jihoamerické Formule 3. Driftu se věnuje teprve pár posledních let, ale zasoutěžil si např. v brazilském závodě série King of Nations. Na drifty si postavil hned několik speciálu na základě Fordu Mustang nebo Nissanu 370Z. Do Formula Drift si připravil nové závodní auto vycházející z Corvetty C7 nejspíše s upraveným originálním motorem Z06 V8 6,2l s kompresorem.

(foto: @joaobarion)

Mitch Larner

Čtyř násobný mistr západní Austrálie. Mimo to se v minulých letech zúčastnil Irského šampionátu a závodu DMEC v Irsku. V Austrálii soutěží už sedmým rokem s Nissanem Skyline R34, v Evropě pak bojuje s Nissanem Silvia S13 a ve FD bude nastupovat s Nissanem Silvia S14,5 s motorem 2JZ z dílny jiného jezdce FD Forresta Wanga.

(foto: @mitchlarner)

Manuel Vacca

Dalším příchozím zahraničním jezdcem je mistr Itálie za rok 2018. V roce 2018 skončil na 4. místě v šampionátu King of Europe a rok před tím vyhrál šampionát King of Italy. V Evropě závodil s vozem Nissan S13 a BMW M3 E36 v obou případech vybavených motorem S54B32. Na start ve FD postavil úplně novou E46 osazenou zase motorem S54 nalezený na 800 koní.

(foto: @manuelvaccahpgarage)

Sebastien Gauthier

Závodník, který začínal v roce 2014 v kanadském šampionátu DMCC. V dalších letech přidal účast ve Formula Drift Canada. Ta ale sezónou 2017 skončila a Gauthier se přesunul do série Formula Drift PRO 2. V té se mu podařilo vyhrál závod v Irwindale a celkově v tomto šampionátu obsadil 3. místo se ziskem ocenění nováček roku. Závodit ho můžeme vidět s vozem Nissan Silvia S14,5 vybaveného motorem 2JZ.

(foto: formulad.com)

Dylan Hughes

Začal jako mechanik Chrise Forsberga. V minulém roce se účastnil šampionátu Formula Drift PRO 2 s vozem Nissan Silvia S13 s motorem LS3. V soutěži obsadil celkové 2. místo, a tak ho letos budeme mít možnost vidět v nejvyšší soutěži. Na novu sezónu připravil speciál založený na BMW M3 E46 opět osazený motorem LS.

(foto: @valtersboze)

Travis Reeder

Zaměstnáním původně svářeč, který se postupně vypracoval na prvotřídního závodníka. V minulé sezóně vyhrál šampionát Formula Drift PRO 2. Letos bude soutěžit za tým Napoleon Motorsport, jenž pro něho postavili speciál založený na Chevroletu Camaro. Unikátní na tomto voze bude to, že místo klasického spalovacího motoru bude mít motor elektrický a bude se jednat o vůbec první auto s elektrickým motorem ve FD.

(foto: formulad.com)

Pat Goodin

Posledním jezdcem není úplně nováček, jelikož se tento závodník vrací zpět do FD po roční pauze. Ve Formula drift soutěžil se svým Nissanem S13 od roku 2012. Jeho nejlepším umístěním bylo 4. místo na Evergreen Speedway v Monroe roku 2015. V této sezóně bude řídit Nissan Silvii S14,5 se silně upraveným motorem LS. Toto auto převzal po dalším jezdci FD Mattu Fieldovi.

(foto: speedhunters.com)
Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.