Pozvánka na RD3 a RD4 Transport Projekt - Sosnová

Konečně je to tady, jeden z vrcholů české driftové sezóny je za dveřmi. Během nadcházejícího víkendu bude možné vidět domácí jezdce i část polské scény na Autodromu Sosnová. Spatřit bude možné vozy všech tříd Street, Street +, Semi-PRO a PRO.

Víkendový harmonogram bude řádně našlapaný. Motory v Sosnové začnou řvát už během pátku kdy budou k dispozici během celého dne populární Drift Taxi a tréninkové jízdy kategorií Street, Street +, Semi-PRO a PRO. Specialitkou pátečního programu bude během přestávky mezi 13 a 14 hodinou i stylová svatba, zasvěcení určitě tuší kdo bude tím šťastným a šťastnou.

Sobota bude ve znamení tréninků tříd Street, Street + (od 9 hodin), tréninků kategorií Semi-PRO a PRO (od 10.30 hodin) a ostrých jízd tříd Street, Street + od 12.45 hodin. Program uzavře od 14.45 hodin kvalifikace tříd Semi-PRO a PRO.

Vyvrcholení programu už jen kategorií Semi-PRO a PRO bude probíhat během neděle. V 9 hodin odstartují tréninky battlů, od 12 hodiny bude probíhat představení jezdců. Samotné battly jsou naplánovány v rozmezí 12.30 až 18.30 hodiny.

A co může být lepší pozvánkou než kvalitní jezdecké pole. Proto jsem si jej ponechal na závěr. Třída Street bude čítat 15 jezdců, uvidíte mimojiné Luďka Linharta, Jana Němce, Martina Srbu, Miroslava Duška, Adama Kleina nebo Pavlu Vokolkovou. Kategorie Street + nabídne 19 závodníků. Jmenujme třeba Pavla Jaroše, Patrika Marušku, Petra Hříbala, Denise Cozlovschiiho, Pavla Horáka, Filipa Tremla, Michala Helebrandta, Jakuba Dvořáka, Jana Linharta, Pavla Lachouta, Adama Bezuchu, Petra Korbela nebo Jana Berana. Kategirie Semi-PRO nabídne obří pole 40 pilotů, například Andrase Geithnera, Pavla Hudečka, Václava a Jana Hejdu, Lukáše Bubeníčka, Dominika Koubu, Kubu Valenu, Matyáše Kiršbauma, Marka Botheho,, Reného Scherübla, Petra Týbla nebo Aleksandru Fijal,. I v top kategorii PRO se utká čtyřicítka jezdců, například Luboše Ďurina, Gabriela Kockáše, Alexe Dorna, Láďu a Standu Bezouškovi, Jiřího Kokeše, Jánose Onódiho, Dana Janotu, Michala Reicherta, Marco Zakouřila, Michala Vychodila, Michala Rzosku, Martina Maška, Davida Mourka nebo Kristiana Morawietze.

Takže jak vidíte pole účastníků je nabité, téměř nikdo ze špičky by na startu neměl scházet. Určitě se bude nač dívat. Pokud by vám to tento víkend nevyšlo, k dispozici bude na Youtube tradiční Livestream.

Náš tým za Driftlife bude na závodech také a budeme mít stánek, který najdete v depu u jezdců. U nás si můžete koupit merch jezdců, samolepky nebo třeba drift taxi! Uvidíme se v Sosnové!

Jan Ševčík

Jan Ševčík

Fanoušek motorsportu - zejména rallye a driftu. Vyznavač kultů 911, Impreza a Saab. Rádoby fotograf, píšící dyslektik a kávofil.