Jak bylo na závodě RD3 v LausitzRingu?

Mohli jsme zde vidět opravdu krásné závodní speciály, ať už na drift či na time attack.

Pojďme se podívat detailně na trať SEMI-PRO. Rychlý nástřel v rychlostech kolem 100km/h na betonovou zeď, u které byl první clipping point a přehoz do první zatáčky, kde v jednom bodu byly vyskládané svázané gumy, nedával moc prostoru k velkým chybám a dokázal zkazit projetí celého zbytku tratě.

Dlouhá rovinka, kde byla potřeba rychlost ke spojení do poslední dlouhé táhlé, kde byl druhý clipping point také na zadní část vozu, jako u zdi. Startovní listina byla plná zkušených jezdcú nejen z Polska a Německa.

Krásné počasí a dobrá organizace od Aleše Síly a jeho teamu CDS zaručila dost ježdění při tréningu vše krásné odsejpalo. Battly v kategorii Semi-pro a PRO probíhaly ve stejném čase, což je sice škoda, ale na duhou stranu je to pochopitelné. Kdybychom si celý okruh měli pronajmout pro sebe jen na drifty, stálo by to velký finanční obnos a závod by se nejel vúbec.

Battly v kategorii SEMI-PRO byly super, jen na této větší trati bylo znát, když spolu jela auta s větším výkonostním rozdílem.

Nejsmutnější okamžik byl když se při tréningu pro nabourali bratři Bezouškové. Je to smutné, ale i to k motorsportu patří. Užili jsme si krásný závod na okruhu Lausitzring.

Výsledky

PRO

1.místo Marco Zakouřil

2.místo David Mourek

3.místo Andrej Žemba

SEMI-PRO

1.místo Bartosz Ostalowski

2.místo Luboš Ďurin

3.místo Jan Hejda

Kompletní fotogalerii od Drifting Scene CZ najdete zde

Lukáš Hájek

Lukáš Hájek