RD5 Transport Projekt Gymkhana – CarWars

Páté letošní dostaveníčko v gymkhaně si dali jezdci kategorií Street a Pro v Panenském Týnci v rámci CarWars. Sešla se zde slušná startovka slibující ostré souboje.

STREET

Na startu se sešlo dvacetpět borců včetně špičky třídy bojující o titul. Z favoritů trochu za očekáváním zaostal Denis Cozlovschii který obsadil až dvanáctou příčku. V TOP 10 se umístila následující sestava: desátý dokončil Martin Rada (BMW E36), devátou příčku obsadil Tomáš Vrzal (BMW E36), osmý post urval německý pilot Kevin Leis (BMW Compact), sedmička byla souzena Lukáši Krejčímu (BMW E46). Šestý flek obsadil Pavel Machan (BMW Compact) a do pětky nakoukl Adam Bezucha (Mazda Miata), nepopulární brambora připadla Martinu Srbovi (BMW E36 Touring). A máme tu bednu, třetí příčku ukořistil Miroslav Dušek (BMW E36), stříbrná pozice nakonec patřila Petru Hříbalovi (BMW E30 Pickup) a konečně vítězem se na CarWars stal Tadeáš Jagelka (BMW Compact).

Výsledky pátého závodu slibují vyrovnanou trojku bojující o titul, o tom se rozhodne v Litvínově. Trojka je naskládána v rozmezí pouhých třech bodů (Machan 85 bodů, Hříbal 84 bodů a Jagelka 82 bodů).

PRO

Třída Pro čítala kvalitní pole i přesto že se na startu sešel jen tucet pilotů. I zde projdeme výsledky třech jízd TOP 10 výsledného pořadí. Desátou pozici na CarWars vyválčil německý pilot Andreas Geithner (BMW E36), devítku ukořistil David Mrlina (BMW Compact), osmý dokončil Tomáš Čuhel (BMW E46), sedmičku obsadil Zdeněk Bělina (BMW E36), šestý dojel Jan Linhart (BMW E36) a do pětky se prokousal Zdeněk Majer (Nissan S13). Čtvrtý post vybojoval Martin Grejtovský (BMW E36), trojka připadla německému borci Renému Scherübelovi (Toyota Supra). O vítězství se porvala dvojice favoritů, tím smutnějším byl nakonec Kuba Sanka Valena (BMW E36). Ze souboje vyšel vítězně Domino Kouba (BMW E36), ten tu úspěšně otestoval expresně postavený nový motor.

I v kategorii Pro ještě není o vítězi v celkovém pořadí rozhodnuto, prvního Scherübela (86 bodů) a druhého Sanku (84 bodů) dělí pouhé dva body v průběžném pořadí, takže i v kategorii Pro bude v Litvínové oč bojovat.

Jan Ševčík

Jan Ševčík

Fanoušek motorsportu - zejména rallye a driftu. Vyznavač kultů 911, Impreza a Saab. Rádoby fotograf, píšící dyslektik a kávofil.