RD6 Transport Projekt - Litvínov, finále gymkhany

Po atraktivním nočním závodu, který probíhal v sobotu následoval v neděli závod v gymkhaně. Šlo o šesté poslední dějství v šampionátu. Špička byla v obou kategoriích dost vyrovnaná.

Kategorie STREET/STREET+

Do Streetu bylo přihlášeno 18 jezdců. Všichni z jezdců měli k dispozici tři ostré jízdy. Tradiční parkování bylo vypuštěno a místo něj museli jezdci projet tři vyznačené zóny. Na start se postavila i trojice letos nejlepších jezdců ve složení Machan, Hříbal a Jagelka. Projděme si výslednou TOP10. Na desáté pozici dokončil Pavel Tajtl (BMW E30), devítku vybojoval Jan Lukačík (BMW E36). Pozice číslo osm byla souzena Martinu Radovi (BMW E36), sedmý dojel Miroslav Dušek (BMW E36) a šestá příčka připadla Denisu Cozlovschiimu (Nissan 350Z). A jsme už v top „pětce“, pátý dokončil v Litvínově Lukáš Krejčí (BMW E46), „bramboru“ si odvezl Martin Srba (BMW E36 Touring). V trojce se odehrál očekávaný boj, bronz zbyl na Petra Hříbala (BMW E30 Pickup). Ostrý boj se odehrál mezi Tadeášem Jagelkou a Pavlem Machanem (oba BMW Compact). Tím rychlejším byl nakonec Pavel Machan a zaslouženě si odvezl ze severu zlatý pohár. Takže průběžné pořadí se nakonec neměnilo, šampionem v gymkhaně v kategorii Street se stal Pavel Machan (105 bodů), druhý se umístil Petr Hříbal (99 bodů) a to díky dvěma vítězstvím. Se stejným bodovým ziskem 99 bodů skončil v šampionátu Tadeáš Jagelka, jenž ale letos zvítězil pouze jednou. Na čtvrtém místě skončil Lukáš Krejčí a pátou pozici vyválčil Martin Srba.

Kategorie PRO/SEMI-PRO

Jak bylo pole „streetařů“ nabité, tak v kategorii PRO bylo k vidění pouhých sedm aut. Samozřejmě dorazia dvojice oponentů bojujících o titul Kuba Sanka Valena i René Scherübel. Výsledky v závodu byly následující: sedmý dokončil Andreas Geithner (BMW E36), šestý „flek“ získal Lukáš Herbe (BMW E36), pátou příčku obsadil Thomas Geithner (BMW E36). Do čtyřky se protlačil vítěz nočního závodu Jan Linhart (BMW E36), třetí post byl souzen Renému Scherübelovi (Toyota Supra), druhý dokončil Kuba Sanka Valena (BMW E36). Rybník všem vypálil David Mrlina (BMW Compact). Nicméně to podstatné bylo pořadí v šampionátu, to pro letošek urval Kuba Sanka Valena ziskem 101 bodů dvojicí triumfů, druhý dokončil německý matador René Scherübel se stejným bodovým ziskem ale jen s jedním vítězným závodem. Třetí se umístil David Mrlina (86 bodů), čtvrtý Jan Linhart (71 bodů) a pátým v šampionátu se letos stal Jiří Černý (50 bodů).

Jan Ševčík

Jan Ševčík

Fanoušek motorsportu - zejména rallye a driftu. Vyznavač kultů 911, Impreza a Saab. Rádoby fotograf, píšící dyslektik a kávofil.