Report z RD4 Transport Projekt Drift Challenge – Hradec Králové

O prvním srpnovém víkendu se konal čtvrtý závod Transport Projekt Drift Challenge, který se jel na polygonu S-Drive v Hraci Králové. Závodu se účastnilo celkem přes 80 jezdců z mnoha zemí a z toho jich bylo 33 startovalo ve skupině STREET a 54 ve skupinách semi-pro a pro.Na druhé polovině areálu v Hradci Králové, tedy na okruhu mezi stromy se jel pátý podnik skupiny STREET, tedy nováčků v driftování.

Celý víkend byl ve znamení obrovských tropických veder, které dávalo zabrat jak divákům, závodníkům, tak i závodním speciálům, které nebylo vůbec jednoduché uchladit.

Ve skupině street se nejezdí battly a závod je tedy pouze o zajetí co nejlepší kvalifikace. Kvalifikaci vyhrál Matyáš Kiršbaum, druhý skončil Pavel Hudeček a třetí místo si odváží Tomáš Legerský. Kompletní výsledky na webu https://www.drifting.cz/online-vysledky/

Pojdme se podívat, jak dopadla skupina SEMI-PRO, ve které se nám rodí několik nadějných talentů. Kvalifikace byla velice těsná a jednotlivé jezdce v prvních TOP 10 dělilo jen pár bodů. Jednoznačně nejlepší jízdu předvedl Dominik Kouba, který vyhrál kvalifikaci s 82 body. Na druhém místě se 71 body skončil Jan Hejda #37, třetí pozici ukořistil Filip Vimpel #606 se 66 a na čtvrtém místě skončil David Mrlina s 64, který je dle průběžných statistik na prvním místě v kategorii Semi-PRO.

Jak dopadl samotný závod? O třetí místo bojoval Dominik Kouba a Jan Hejda. První jízda skončila nerozhodně 15:15 a v druhé jízdě vyhrál Jan Hejda v poměru 19:11. Třetí místo si domu odvezl tedy Jan Hejda, který dokázal pokořit Dominika Koubu. Boj o první místo probíhal mezi Filipem Vimplem a Davidem Mrlinou. David v první jízdě předváděl perfektní a konzistentní kopírování a Filip jel perfektní kvalifikační stopu. V druhém kole Filip ovšem nedokázal vyvinout na Davida tlak a navíc na konci již úplně jízdu vypustil. David tak vyhrál celkovým poměrem 49:11. Kompletní výsledky na webu https://www.drifting.cz/online-vysledky

Tím se dostáváme do skupiny PRO, která nám slibovala skvělou podívanou.  Kvalifikaci vyhrál Stanislav Bezouška s 91 body, na druhém místě skončil Německý závodník Alex Dorn s 84 body a třetí místo získal Michal Rzoska s počtem 73 bodů, taktéž závodník z Neměcka a čtvrtou pozici si odvezl Luboš Durin ze Slovenska.

Battle o třetí místo se jel mezi Marcelem Balážem a Davidem Mourkem.  První jízdu vyhrál David Mourek těsným poměrem 16:14, takže do druhé jízdy měl David Drobnou výhodu. V druhém kole si David vytvořil velký náskok a Marcel nebyl schopen se na Davida dotáhnout, čímž jízdu prohrál a celkově vyhrál poměřem 36:24. Boj o finále probíhal mezi velice zkušenými jezdci českého šampionátu a to sice mezi Stanislavem Bezouškou a Martinem Maškem. V prvním kole Martina Mašek udělal obrovskou chybu v prvním nájezdu, kdy už pak nebyl schopen kopírovat a tlačit. První jízdu tedy vyhrál Standa. V druhém kole jsem čekal těsnější battle od Standy, nicméně i přes větší rozestup  si Standa dojel pro první místo v tomto závodě. Kompletní výsledky na webu https://www.drifting.cz/online-vysledky/

Pekelný závod v Hradci je tedy za námi a můžeme se podívat na průběžné pozice v šampionátu pro skupinu. Ve skupině semi-pro průběrně vede David Mrlina s 52 body, druhý je Jan Hejda se 47 a na třetím místě Dominik Kouba se 45 body.

Skupinu PRO momentálně vede Michal Vychodil se 42 body, druhý je Ďurin Ľuboš se 34, třetí místo drží Marco Zakouřil se 33 body.

Tím jsme se dostali na konec reportu z Hradce Králové a těšíme se na dalším závodě, který se koná 7. – 9.9.2018 v Sosnové. Podívat se také můžete na fotogaleri ze závodu.

Driftlife CZ
Drift je naše vášeň a život! Tvoříme obsah pro všechny fanoušky a jezdce, kteří propadli driftu stejně jako my :)