Úvodní závod Drift Masters se přesouvá

Vzhledem aktuální situaci bylo už dříve zrušeno první kolo Formula Drift, nebo několik podniků i takové soutěže jako Formule 1. V pátek se ohledně probíhající situace vyjádřili i organizátoři DMEC. Bohužel ale pochopitelně došlo k přesunu prvního závodu, který se měl konat už 23. května. Ten se měl odehrát Rakouském Greinbachu a nově je jeho datem konání 5. září. Úvodním závodem se tak stal jedinečný závod na stadionu Płock plánovaný na 5. června. Následovat poté bude podnik na novém okruhu v letošním kalendáři, Teesside Autodrome ve Velké Británii, který nahradil závod ve Francii. Nechybět bude legendární závod v Rize na okruhu Bikernieki, unikátní závod ve Ferropolis v Německu a zakončení celého šampionátu tradičně na trati Mondello Park v Irsku.

Těšit se pak letos můžeme na 50 jezdců 23 národností mezi kterými nechybí jména jako James Dean, Adam Zalewski, bratři Shanahanové, Duan McKeever, Tor Arne Kvia, Benediktas Čirba nebo bratři Houtondjiové. Pro české fanoušky je však nejdůležitější zprávou, že se letos opět můžeme těšit na dvojici českých závodníku a to Marco Zakouřila a Michala Reicherta.

Na startovní listině pak nechybí ani řada nových jezdců jako např. Oliver Evans – mistr Británie za rok 2019, Manuel Vacca – mistr Itálie za rok 2017 a 2018, Remmo Niezen – vítěz Drift Kings za rok 2016, Pawel Borkowski – mistr Polska za rok 2019, bratrská dvojice Linus a Victor Joensuu – mistr a vicemistr Švédska za rok 2019, nebo Nodo Kodua – mistr Gruzie za rok 2019. Vypadá to, že už tak vysoká úroveň tohoto šampionátu v tomto roce ještě poroste a rozhodně se je na co těšit.

Pro detailní informace se určitě vyplatí sledovat Facebook nebo Instagram DMEC. Zde na stránkách Driftlife pak stejně jako minulý rok bude moci nalézt souhrny z jednotlivých kvalifikací a závodů.

Petr Dostalík

Petr Dostalík

Fanoušek veškerého motorsportu a tvůrce článků zejména o dění v zahraničí.