Václav Hejda - Jak jsem se k bokování dostal

Auta, který uměj pálit zadní gumy mě zajímaly už od mládí. Hlavně teda starý “ameriky”. Proto jsem si hned, jak jen to šlo, pořídil starý otlučený Camaro z roku 1977. S tím jsme pak s kámošem jezdili pálit gumy na plácek za město… Postupem času jsem zjistil, že existuje něco jako drifting a amerika s automatem na to není uplně ta pravá kára…(mimochodem to Camaro mám dodnes , už je to přes 20let 🙂 ). Pak mi postupně prošly rukama jiný zadokolky v manuálu, s kterýma jsme občas jezdili  blbnout – Honda S2000, M3 E46, párkrát mi brácha půjčil svou 350Z nebo M5.

Jezdili jsme taky spolu s bráchou fandit na CDS a přitom jsme si vždycky řikali, že by nebylo špatný postavit auto a taky zkusit závodit. Dlouho ale bylo jen u řečí… Ale plán byl jasnej, postavíme jedno auto, na kterým se budeme střídat… Až jsme konečně pořídili káru (E36 325i), trochu jsme jí upravili a já se vydal na první závod. To bylo někdy v létě 2015. Říkám bráchovi-“pojed’ taky, budeme se střídat na jednom autě, bude prdel…” a von najednou, že ne, že na závodění nemá čas- rodina, děti a tak… Takže v sezóně 2015 jsem dal pár závodů sám, ale spíš jsem se rozkoukával a zjišťoval jak to chodí. Po sezóně jsem pak jednou vyrazil do Sosnové, že trochu potrénuju, říkam bráchovi jestli nechce jet taky a von že jo. Tam jsem mu to půjčil a on si dal pár koleček. Byl z toho naprosto nadšenej a bylo jasný, že do toho spadnul taky… Vono totiž driftovat s autem, který je na to upravený je uplně o něčem jiným než se klouzat sériovkou….. Netrvalo snad ani tejden a brácha měl v garáži už upravenou E30 s motorem 3,5L, koupil rovnou i plaťák a do sezóny 2016 už jsme nastupovali jako tým… :-).

Ke konci sezóny už se bráchovi zdála jeho E30  s 3,5L slabá, tak sehnal E30 se 4,0 V8. Já byl ale rozhodnutej, že s mojí E36 325i vydržím aspoň dvě sezony a pak se uvidí… Jenže když mi to svoje V8 půjčil, tak mi bylo jasný, že to musím mít taky!!! Takže hned, jak se naskytlo zajímavý auto, okamžitě jsem pro něj letěl. Byla to E36 s motorem 4,0 V8, už hotový auto upravený na drift, byl jsem pro něj v Polsku. Trochu mě mrzí že to není Coupé, ale za ty peníze jsem to prostě nemohl nekoupit.

S těmahle autama jsme dali poslední dva závody sezóny a postupně vychytávali mouchy, teda hlavně brácha se s tím svým docela trápil. Doufám, že teď už jsou auta jakžtakž vychytaný a sezónu 2017 si užijeme bez technických problémů. Bude to teda hlavně pořád o získávání dalších zkušeností, ale snad aspoň párkrát zabodujeme 🙂 Prima by bylo kdyby se podařilo dát si battle na závodě proti sobě 🙂

Driftlife CZ
Drift je naše vášeň a život! Tvoříme obsah pro všechny fanoušky a jezdce, kteří propadli driftu stejně jako my :)