Václav Slatinský (Vosa)

Datum narození: 24.1.1994
Auto: BMW E36
Motor: 2.5 R6
Kategorie: Street
Startovní číslo: 241

Co tě přivedlo k driftu?

Strašně dlouho se mi líbily tvary auta BMW E36 a hned jak jsem si udělal řidičák jsem si koupil Golfa MK3 na přesouvání do Kauflandu a tak. No a mezi tím jsem prostě šetřil a seznámil se s Dankem Matějným a tak dále-Kasa, Herák,prostě ostravská drift scéna. Ještě jsem nevěděl ale furt co je to drift, pak mě vlastně vzali na bývalé letiště a ukázaly mi co vlastně to auto umí, tak jsem koupil svojí první e36 a dodnes ji mám jako daily car, teď už to není streetdrift car.

Od kolika let driftuješ?

První kontrolovaný smyk byl ve 20 letech.

Jaký je tvůj nejlepší zážitek?

Můj nejlepší zážitek …. mám jich hodně,  ale nejlepší bývalo jak jsme měli všichni drifťáky na značkách a jeli jezdit na letiště, pálení na semaforech, policejní kontroly, sem tam nějaký ten klouzanec.

Jaká byla tvoje největší komplikace?

No asi jak jsem při testování den před libros driftex cupem trefil sloup u garáže. Byla to docela sranda ladit auto asi měsíc, jet to testnout, ještě mi Kuba Herjan říká jeď pomalu, je mokro. Odpověď jasně, nejsem dement, potřetí šup a už to bylo čelně v lampě, tak jsme zalezli zpátky do garáže a se svým mechanikem (Jakub Kryštof ) jsme to dali za večer do kupy a ráno jeli na závod. Opět v punk stylu.

Jaký je tvůj cíl?

Být mezi zvanými jezdci na nějaký zahraniční závody a taky najít sponzora.

Co by jsi na driftu chtěl vylepšit?

Chtěl bych fotobuňky na klipace, ať se pak nemusí spekulovat kdo co a jak a více technických tratí na pořádné battly dveře na dveře.

Jaké máš plány na sezónou 2018?

Všechno záleží na penězích, po bouračce v Hradci se snažíme postavit auto už na semi-pro a sezóna to prostě nevím, uvidíme aspoň jeden závod je plán.

Informace o aktuálním autě

To vám nepovím. Protože ho zatím stavím, ale bude to e36,  snad to zase nezlomím o strom.

Jak získáváš finance na drift?

Přesčasy v práci … a právě kvůli těm financím mám takové malé plány,  budu se snažit najít nějakého sponzora ať vás můžu vídat častěji.

Jezdil jsi někdy ještě něco jiného než drift?

Jo na kole, freestyle bmx.

A kolik sis zlámal kostí?

Zápěstí asi 2x, kotníky na tom byly trošku hůř, asi 6x a jedna klíční kost, jsem docela zoceleny. Ještě naštíplá ceska v koleni.

Chtěl bys zkusit nějaký jiný motorsport, nebo už jsi něco jiného jezdil?
Chtel bych si zkusit rally proste tomu nakládat a jet rychle.
Odjel jsi někdy celou sezónu ?
Ne a asi ani neodjedu protože na to prostě nemám a jsem na scéně teprve rok.
historie aut na drift
To u tebe bude asi pestré ne?
 Ani ne
První moje auto bylo BMW E36 m52b25 teďka moje daily protože je v krasném stavu a bylo škoda to ničit. Tak jsem koupil prostě za pár peněz od nějakého ajťáka e36 m50b25 a udělal s toho drifťáka, jelikož už dlouhou dobu toužím po sterojidech do tohoto motoru, tak jsem zvolil tuto volbu. Plán byl odjet tuto sezonu a nafouknout to, ale jelikož v Hradci se nám do cesty postavil strom, tak jsme museli plány přehodnotit a stavíme nové auto místo sterojidů.
A kolikrát jsi boural a jaké byly následky?
No, nepočítám vlastně patníky, které ztrestaly asi každého co začínal na ulici. Tak jediná velká bouračka byl ten Hradec, kde jsem to skoro zlomil o strom no. Zranění žádné, (asi víc štěstí, než rozumu) ještě jsem dva dny před tím měnil sedačku za pevnější, shoda náhod.
A následek je taky že chci postavit auto co bude fungovat.
Kolik máš pohárů?
Jeden za 3. místo v nějaké gymkhaně v Brne na sraze.
Chtěl bys něco vzkázat?
Děkuji DTMFamily , Donutsgarage a všem co mě podporují, všem fanouškům a hlavně mým mechanikům co se mnou jezdí všude a nesmírně mi pomáhají a je to Jakub Kristof a Pepík Eder, prostě díky všem, Donuts and DTMgarage se loučí, hlavně furtbokem.

 

Jarda Šebesta

Jarda Šebesta

Pokud máte nějaký nápad jak články vylepšit, po případě co by vás o drifterech zajímalo tak mě prosím kontaktujte na emailové adrese: jarda@driftlife.cz Pokud jsi drifter a chtěl by