Závody na Sosnové již tento víkend! A jak to bude s Drift Taxi?

Konečně jsme se v době koronavirové dočkali a ve dnech 17. – 19.7.2020 proběhne v Sosnové první DRIFT závod všech skupin, tedy STREET (+), SEMI-PRO a PRO. Veškeré info a přehled přihlášených závodníků najdete na webu drifting.cz

Bude se jezdit Drift Taxi?

Ano, Drift Taxi se jezdit bude! Nicméně, depo zůstane pro veřejnost zavřené, takže domluva s jezdci bude o něco složitější než obvykle. Doporučujeme využít sociální sítě a s jezdci se domluvit předem.

Pokud bude chtít kdokoliv z návštěvníků na Drift Taxi, tak je třeba dojít na konec divácké části, kde uvidíte stánek Driftlife.cz a u něj bude jediné nástupní a výstupní místo na Drift Taxi.

Drift taxi tedy bude, ale má to jisté podmínky a pravidla:

 1. Závodní auto musí projít technickou kontrolou a být schváleno na drift taxi. To se pozná označením speciální samolepky.
 2. Možnost jezdit drift taxi je pouze v rámci tréninků! Proto sledujte harmonogram závodu a přijďte včas. Typicky je možnost jezdit v pátek a v sobotu, v neděli na 99% už nikoliv.
 3. Jako účastník drift taxi musíte jít podepsat “Prohlášení účastníka drift taxi” do stánku Driftlife.cz. Je to dokument, ve kterém prohlašujete, že se jízdy účastníte na vlastní nebezpečí.
 4. Jako spolujezdec musíte mít kombinézu. Vzhledem ke Koronaviru organizátor povolil, že není nutné mít kombinézu, ale stačí dlouhé rukávy, kalhoty a pevné boty. To je velké usnadnění, nicméně pro každý případ bude na stánku Driftlife k dispozici 6 ks kombinéz pro zapůjčení. A případně dostatek mikin pro zakoupení, pokud nebudete mít dlouhý rukáv.
 5. Jako spolujezdec musíte mít helmu. Helmu si můžete přinést vlastní nebo opět zapůjčit ve stánku Driftlife.cz. Ovšem k zapůjčené helmě je nutné si koupit kuklu za 100 Kč, která už vám zůstane.
 6. Jako spolujezdec musíte mít pevné boty. Tedy žádné žabky nebo “bosky” apod.
 7. Zakoupení poukazu nebo žetonů. Pokud se chcete svézt s konkrétním závodníkem, tak je ideální si na webu koupit jeho voucher a na svezení se domluvit se závodníkem PŘEDEM po emailu či přes sociální sítě.

  Běžná a funkční cesta je také to zkusit přímo. Každý jezdec má ovšem různé ceny za drift taxi. Pohybují se běžně od 500 – 2000 Kč za svezení. Někdo dává dvě kola, někdo jedno. Cenu je dobré si zjistit předem nebo se na konkrétního závodníka zeptat ve stánku Driftlife.cz.

  Jako účastník si zakoupíte žetony třeba za 1 000 Kč. Žetony je možné platit pouze v hotovosti, protože jsou pak v poměru 1:1 vypláceny závodníkům přímo na místě. Žetony si tedy necháte u sebe a jdete na pořadatelem určené místo, které slouží pro nastupování do Drift Taxi. Zde vám organizátoři pomohou do vozu, připoutají a ujistí se, že je vše v pořádku.

  Žetony dáváte přímo závodníkovi (či někomu z jeho týmu). Vyčerpat jich můžete kolik chcete. Pokud nějaké nevyčepáte, tak je vždy vraťte zpět do stánku Driftlife a dostanete zpět peníze. Hlavně si je neodnášejte domů!

Doufám, že vám tento popis pomohl objasnit situaci s Drift Taxi a že se všichni uvidíme v Sosnové!

Josef Chose Šíma

Josef Chose Šíma

Chose je nadšený tvůrce videií, fanda do japonských aut a jeden z tvůrců obsahu na webu Driftlife. V životě mimo závody se živí jako IŤák :)
Prague